0543 402 94 97
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

TOKAT YÖRESİ DAVUL ZURNA KİRALAMA

24 Ağustos 2017
298 kez görüntülendi
TOKAT YÖRESİ DAVUL ZURNA KİRALAMA

TOKAT YÖRESİ DAVUL ZURNA KİRALAMA

Tokat Yöresi Davul Zurna sizlere Ankara da özlediğiniz davul zurna performansını yaşatmaktadır. Tokat Yöresi Davul Zurna Ekibi yöresel kıyafetlerle davetlerinize icabet eder. Tokat Yöresi Davul Zurna Fiyatı konusunda her kolaylık tarafınıza sağlanacaktır.

Tokat Yöresi Davul Zurna Kiralama Ankara bölgesinde sektörüne yön veren büyük bir kuruluştur. Tokat Yöresi Davulcu ve Tokat Yöresi Zurnacı istediğiniz program için kiralanabilir. Tokat Yöresi Düğün Davulcusu kesintisiz ve aralıksız saat gösteri yapabilir. Seyirci beklentisini çok yakından tanıyan Tokat Yöresi Düğün Zurnacısı zurna üfleme esnasında sesi kesik gelmez.

Tokat Düğün Adetleri aslında renkli ve ince adetlerdir. Kız istemeden sonra olumlu cevap verilmesi halinde şerbetlik mutlaka içilir. Düğünden bir hafta önce gelinin yakın arkadaşlarının davet edildiği bir gelin hamamı yapılır. Hamamda hanımlar yıkanırken sazlı sözlü eğlencede düzenlenir. Hamam haftası hazırlanan yiyecekler ve yemekler burada yenilir. Durumu iyi olan aileler komple hamam kapatması da yapmaktadır.

Tokat Düğün Yemekleri sadece düğün için gelenlere değil bütün mahalleye ikram edilir. Tokat insanının gönlü boldur. Yemek yemeye gelen hiç kimseye nereden geldiği ve neden geldiği sorulmaz. Tokat nişanlarında ve düğünlerinde adına ağırlık denilen hediyelikler kız tarafına gönderilir. Kına günü de erkek tarafı kız tarafına bir şamdanla, bir tepsi kına gönderilir.

Tokat Düğünlerinde saz ve söz ağırlıklı eğlenceler olur. Davetliler bu gün için özel giyinirler. Halayların çekildiği ve yöresel oyunların oynandığı gecenin sonunda damat sırtı yumruklanarak gelin odasına gönderilir. Tokat yöresinde çeyiz sermek kız için hem özel hemde harika bir deneyimdir.

Tokat Yöresi Davul Zurna Kiralama hizmetini ayağınıza getiriyoruz. Yörenizin sanatçıları telefonun diğer ucunda sizi beklemektedir. Tokat Yöresi Davulcu ve Tokat Yöresi Zurnacı arkadaşlarımız her organizasyona aynı heyecanla katılır ve sizin ailenizin düğününü iyi geçmesini ne kadar istiyorsa onlarda o kadar isteyecektir. Tokat Yöresi Davul Zurna Ekibi emrinizdedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?