0543 402 94 97
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

SİNOP YÖRESİ DAVUL ZURNA KİRALAMA

24 Ağustos 2017
625 kez görüntülendi
SİNOP YÖRESİ DAVUL ZURNA KİRALAMA

SİNOP YÖRESİ DAVUL ZURNA KİRALAMA

Sinop Yöresel Davul Zurna Kiralama emrinizde. Sinop Yöresel Davul Zurna Ekibi ile katılım gerçekleştirdiğimiz davetler günlerce konuşulacak. Pırıl pırıl bir organizasyon istiyorsanız Sinop Yöresi Davul Zurna Kiralama Fiyat politikasından sizde yararlanın. Hem bütçenizi koruyun, hemde dört dörtlük programlara imza atın. Sinop Yöresi Davul Zurna Telefon Numaraları sitemizin iletişim kısmında yer almaktadır.

Eğer Sinopluysanız sizin düğününüze nasıl bir ekibin katılacağı her yöreninkinden daha önemli. Her şeyden önce düğününüze katılan Sinop Yöresel Davulcu ve Sinop Yöresi Zurnacı ‘Tabaklının deresi, boyabat yolu neresi’ diye başlayan türküyü muhakkak çalabilmeli dir. Davul – Zurna ile arasında yakından bağ kuran Sinoplu gönlünce eğlenebilmelidir.

Sinop Yöresi Davul ve Zurnacıları performansları sırasında bilmeyenlerin yadırgayacağı ama yöre halkı tarafından kabul gören bir çok oyun sergilemektedir. Sinop Davulcuları oynayanlar tarafından atılan bahşişleri ağızları ile yerden alırlar. Yere doksan derece paralel yatan davulcu için zaman zaman konuklar demir para da koyarlar. Demir parayı yerden el ve başka hiç bir şey kullanmadan almak tahmin edebileceğiniz gibi müthiş zordur. Bu zoru başaran, eylemi gerçekleştirirken davetlileri eğlendiren davulcu ve zurnacı artık daha büyük bir bahşişi hak etmiştir.

Bunların yanı sıra bu ekiplerin müzisyen sayıları da diğer bölgelere göre farklılık gösterir. Bir çok yörede çift – çift hem davulcu hem zurnacı klasmanında sayı artarken bu yörenin gruplarında 3 davulcu + 1 zurnacı misafirlerin karşısına çıkabilir.

Sinop Düğün Adetleri ninde kendine has bir üslubu vardır. Erkek evi düğünden bir gün önce yemek verir. Kız evi yemek çıkartmaz, kız evinin ihtiyacı kadar yemeği de erkek evi hazır ederek kız evine bir alay ve yanlarında bazı hediyeler ile gönderir. Sinop davulcu ve zurnacıların diğer yörelerden farklı olmasını bir kenara bırakalım Sinop ilinin bir ilçesi olan Boyabat Davulcuları ve zurnacıları arasında bile büyük farklılıklar vardır.

Sinop Yöresi Davul Zurna Kiralama konusunda sizlere hizmet vermekten memnuniyet duyuyoruz. Sinop Yöresi Davul Zurna çalan arkadaşlarımız yörenize uygun kıyafetlerle davetlerinize icabet eder. Sinop Yöresi Davul Zurna Ekibi bizi tercih edeceğinizden emin. Hemşehrilerine olan güvenleri ise tam. Şu an aynı anda 20 madeni parayı ağzı ile yerden toplayacak Sinop Yöresel Davulcu muz mevcuttur. İşin zorluğu baz alındığında diğer yörelerde zurnacı çok yorulurken Sinop Yöresel Zurnacı iş arkadaşına göre bizce daha şanslıdır 🙂

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?