0543 402 94 97
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

KINA GECESİ

22 Ağustos 2017
804 kez görüntülendi
KINA GECESİ
Kına İçin Davul Zurna Kiralama
Davul Zurna Kiralama - 0543 402 94 97

Kına Gecesi Nasıl Yapılır? Eğer sizde bu sorunun cevabını arıyorsanız yazımız tam size göre. Baştan sona kadar okumanızı tavsiye ederiz. Kına Gecesi Organizasyonları evlenecek olan kızın kendi organizasyonudur. Kına Gecesi Şarkılarının özellikle seçilip çalındığı bu gecede değişik müziklere de yer verilir. Bunlardan en popüler olanı Kına Gecesi Türküleri dir. Bu türkülere de örnek verecek olursak Kına Gecesi Yeşim Salkım yazılınca bir çok kaynaktan dinleyebileceğiniz şarkıdır.

Kına Gecesi Müziği mutlaka ön çalışma gerektirir. Sadece şarkı ismi aratılarak indirilen müzikler başınıza iş aça bilir. Bu nedenle Kına Gecesi Müziği mutlaka indirildikten sonra aradığınız şarkı olup olmadığının teğiti için mutlaka dinlenmelidir. Kına Gecesi Testi Oyunu her kınada karşımıza çıkan popiler bir oyundur. Bu oyunu google ye Kına Gecesi Youtube yazarak izleyebilirsiniz.

Peki Kına Gecesi Masrafı Hangi Tarafa Ait. Kına gecesi genelde kız organizasyonu olarak dikkat çekmektedir. Zaten bu geceye erkekler asla katılmaz. Kız tarafı bayan davetlilerle uygun gördüğü gibi eğlenir. Önceden seçilen kına yeri süslenir. Son zamanlar kına yeri süsleme ile ilgili çıkan bir sürü ayrıntıdan haberdarsanız sizde sadece malzeme parasına kendi süsünüzü yapabilirsiniz.

Kına Gecesi Alışverişi erkek tarafından yapılır. Gelin Hanıma abiye ve bindallı alınır. Bindallı kına yerine katılım sağlanacak bir kıyafet değildir. Yalnızca kına yakma esnasında giyilir. Kızımız kına vakti bindallısını giyer. Son zamanların çok popüler başka bir uygulaması da bindallı giyinmiş kına kızlarının davul eşliğinde gelin hanımı ortaya getirip kınalarını bir ritüelle yakmasıdır. ORGANİZASYON ŞİRKETİMİZ İSTEĞİNİZ DOĞRULTUSUNDA KINA KIZI TEMİNİ YAPMAKTADIR.

Kına Gecesi Mekanları bakımından şu an Ankara da en çok tutulan yer Hamamönü dür. Kına Gecesi Programları için özel dizayn edilmiş bu konaklar tarihin kokusunu solurken, ortamın dingilliğine kendinizi bırakmanızı sağlıyor. Hamamönü Kına Konakları Fiyatları için aşağıda ki iletişim formuna sorunuzu yazıp gönderdiğiniz taktirde size bilgi verebiliriz.

Kına Gecesi gelinin ve yakın arkadaşlarının uzun uğraş vererek hazırladıkları, kızlarımızın hayatları boyunca geçirebilecekleri en özel günlerinden biridir. Erkek kınası ile kız kınası genellikle ayrı olur. Ancak anlaşarak bir arada yapan aileleri de görmek mümkündür.

Davul Zurna İle Kınaya Baskın erkek tarafının aniden kız tarafının kınasını basmasıdır. Davul Zurna sesi ile birden irkilen kız tarafını onurlandırmak için yapılan baskın en güzel Türk Gelenek ve Göreneklerindendir. Kınadan sonra ki gün eğer çiftler birbirine yakın yerlerde oturuyorsa düğün yapılır. Araya gün girmez. Ancak şehir dışında bir yere gidilecekse ailelerin anlaşmasına göre uygun görünen tarihler belirlenir. Evlenecek herkese sonsuz mutluluk dileriz

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?