0543 402 94 97
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

MARMARA YÖRESİ DAVUL ZURNA EKİBİ KİRALAMA

23 Ağustos 2017
226 kez görüntülendi
MARMARA YÖRESİ DAVUL ZURNA EKİBİ KİRALAMA

MARMARA YÖRESİ DAVUL ZURNA EKİBİ KİRALAMA

Marmara Yöresi Davul Zurna sayımız ile birlikteyiz. Marmara Bölgesi Davul Zurna Ekibi ile tanıtımlarımızı konuşacağımız bu sayımızda özel olarak Marmara Yöresi Davul Zurna Kiralama hususuna da değineceğiz. Marmara Yöresi Davulcuları nın tokmak sesi ile kendimizden geçerken, Marmara Yöresi Zurnacı larının zurna sesi ile hüzünleneceğiz. Marmara Yöresi Davul Zurna Kiralama Ankara da gerçekleştirilebilir.

Marmara Yöresi Düğünleri yapılış itibari ile kendisine has üslup ve özellik göstermektedir. Marmara Bölgesi Düğünlerin de gelin almaya ‘at’ ile gidilir. At’a sadece gelin hanım binerken, damat bey at’ın kayışından tutarak gelin hanımı düğünün yapılacağı yere kadar çeker. Eğer düğün yeri çok uzaksa At binerek adet yerine getirilmiş olur. Yolun istenilen kısmı araba ile devam edilecektir. At’ın arkasında da araç konvoyu oluşur. Bütün bu organizasyon bütününe ‘Düğün Alayı’ da denilmektedir.

Marmara Düğün Yemekleri davetlilere ikram edilmeye düğünden çok önce başlar. Marmara da düğün yemeği vermek de bölgenin diğer düğün adetlerindendir. Bu yöre insanı genellikle açık hava düğünlerini tercih eder. Düğünlerin de ki kalabalık sayısına göre kimi zaman 4 davulcu + 4 zurnacı bile bu düğünlerde görünür. Sonuç olarak oldukça renkli, hareketli ve eğlenceli düğünlerdir.

Marmara Düğün Eğlenceleri yöresel şarkılar eşliğinde geçer. Özellikle Tekirdağ da bir düğüne katıldıysanız karnını doyuranın sahneye kendini zor attığını görürsünüz. Doğu Yöresinin aksine bu bölgede halay çok fazla oynanmaz. Genelde ‘Çifte Telli’ dediğimiz oyun çeşidi tercih edilir. Bütün bu oyunlar oynanırken yöre halkının dilinin şivesini içeren ‘A be Kaynana’ gibi hareketli parçalar çalar.

Marmara Düğün Törenlerinde alkol çok fazla tüketilir. Alkollü sofralar da kurulur ve içmek isteyenler bu sofralarda oturur. Bu sofralar genelde alanın arka tarafında kalabalıktan kopmadan ama biraz daha ayrı aile ile iç içe geçilmeyecek şekilde oluşturulur.

Özellikle Tekirdağ Düğünlerinde maalesef silah sesleri sıklıkla duyulur. Bunun o bölge insanı için vazgeçilmez bir tutku olduğunu biliyoruz, buna saygıda duyuyoruz ama olmamasını rica ediyoruz. İnsan hayatını hiçe sayan hiçbir zevki tasvip etmiyoruz.

Marmara Yöresi Davul Zurna olarak tecrübelerimizden de yararlanarak hazırladığımız sayımızın sonuna geldik. Marmara Yöresi Davul Zurna Ekibi eğlencenin hiç eksilmediği, kazasız – belasız günler ve düğünler diler. Marmara Yöresi Davul Zurna Kiralama Fiyatları için merkezimizle görüşebilirsiniz. Marmara Bölgesi Davulcu arayan herkese sevgi ve saygılarımızı sunarız. Marmara Yöresi Zurnacı ilk organizasyonunuza katılmak istiyor. Görüşmek üzere…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?