0543 402 94 97
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

RİZE YÖRESİ DAVUL ZURNA KİRALAMA

24 Ağustos 2017
353 kez görüntülendi
RİZE YÖRESİ DAVUL ZURNA KİRALAMA

RİZE YÖRESİ DAVUL ZURNA KİRALAMA

Rize Davul Zurna Kiralama nın yanı sıra bu ilimiz için olmazsa olmaz kemençe kiralama seçeneğimiz ile karşınızdayız. Kemençe Kiralama Ankara için detaylı bilgi almak istiyorsanız bizi arayın. Rize Yöresi Davul Zurna Kiralama Ankara faaliyetlerini 3 kuşaktır sürdürmekteyiz. Rize Yöresi Davul Zurna Ekibi ilinizin yöresel kıyafetlerini giyerek sizlerin programlarına katılım sağlar. Rize Yöresi Davul Zurna Kiralama Fiyatları aşağıda bildirilecektir.

Rize Düğün Adetleri coğrafi bölge bakımından komşu şehirlere nazaran büyük farklılıklar içermektedir. Bir kere Rize çok ata – erkil bir toplumdur. Bu nedenle günümüzde bile özellikle kızlar için evleneceği kişiyi seçmek neredeyse imkansızdır. Erkekler bu konuda çok daha şanslıdır. Horonun en hızlısı bütün Karadeniz değerlendirildiğinde bu bölgede çekilir. Horon esnasında istediği olan kızın koluna bir erkek girerse kız horonu terk eder. Aynı şekilde erkeğinden böyle yapması beklenmektedir.

Rize Düğün Yemekleri içerisinde hamsi olmazsa olmazdır. Ya pilavı yapılır, yada çorbaya katılır. Aslında bakarsanız düğün yemekleri bu konuda Rizeli vatandaşlarımızın ağız tadını yansıtmaktadır. Emin olunuz hiç yemeyen rizeli günlük bir öğünde hamsi tüketimi yapmaktadır.

Rize davul ve zurnası düğünlerde ve özel günlerde görmeye alışık olduğumuz bir ekiptir. Ama bu yöre insanı için eğlence dediğiniz zaman akla ilk kemençe gelir.

Firmamız Ankara Kemençe Kiralama konusunda sizlere seçenekler sunmakta Ankara da gerçekleştireceğiniz özel gününüzde Rize kokusunu ve rüzgarını estirmektedir. Sizin bir alo demeniz yeter. Kalan her şeyi biz hallederiz.
Rize Yöresi Davulcu tuluma benzer bir yöresel kıyafet giyer.

Rize Yöresel Zurnacı sı ise horon çeken gruplarda görmeye alışık olduğunuz bir kostüm giyer. Rize Yöresi Davul Zurna Ekibi hazırlıklarını bu doğrultuda tamamlayarak verilen adrese geçer. Rize Yöresi Davul Zurna Kiralama hizmeti ekip adrese ulaşır ulaşmaz başlar. Ankara Rize Yöresi Davul Zurna Kiralama Ekibi bir çok vatandaşımızın tercihidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?