0543 402 94 97
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

SAMSUN YÖRESİ DAVUL ZURNA KİRALAMA

24 Ağustos 2017
311 kez görüntülendi
SAMSUN YÖRESİ DAVUL ZURNA KİRALAMA

SAMSUN YÖRESİ DAVUL ZURNA KİRALAMA

Samasun Yöresi Davul Zurna şimdide Samsunlu hemşehrilerimizin hizmetinde. Bu makale sadece Samsunlular için yazılmadı elbet, ama eğer Samsunlu ysanız daha dikkatli okuyun. Samsun Yöresi Davul Zurna Kiralama işlerinizde gerçek bir organizasyon şirketi ile çalışın. Samsun Yöresi Davul Zurna Ekibi davetinizin en iyi şekilde gerçekleşmesi için elinden gelen gayreti sizin kadar gösterecek.

Samsun Düğün Adetleri diğer Karadeniz bölgeleri ile benzerlik göstermektedir. Bu ilimizde çok ağırlıklı olarak hazırlıkların neredeyse tamamı erkek tarafına aittir. Bu yöreye gelin giden kızlar çok şanslı 🙂 Nişanda bile erkek tarafı 15 – 20 arasında bohça ile kız tarafının evine gelir. Yine ara ara tepsi tepsi baklavalar kız evine taşınır. Düğünün tamamı erkek tarafına aittir. Eşyaların da çok büyük bir kısmı erkek evi tarafından alınacaktır.

Samsun Düğün Yemekleri diğer bölgeler gibi kazanlar kurularak verilen yemeklerden değildir. Her iki tarafta kendi evlerine gelen misafirlerden sorumludur ve onları doyurur. Yemek vermek için özel bir davet gerçekleştirilmez. Yemekler düğün evlerinde misafirlere ikram edilir. Yalnız erkek tarafı yine bazı ikramlıkları kız tarafına gönderir.
Samsun Gelenekleri Ve göreneklerine değinecek olursak, Samsunlular ata – erkil bir toplumdur. Adetlerine bağlıdır. Özellikle köylerde bu gelenekler asla terk edilmez. Küçükken adetlerini tanıyarak yetişen bireyler kendi evlerine geçtiklerinde çocuklarını da aynı adetler çerçevesinde yetiştirir. Samsun denilince akla ilk gelen şeylerden biride çarşambadır.

Samsun Yöresi Davul Zurna sizinle aynı topraklarda yaşan insan topluluğudur. Samsun Yöresi Davul Zurna Ankara da sizlere hizmet veriyor. Samsun Yöresi Davul Zurna Kiralama için bizi aradığınızda Samsun Yöresi Davulcu çoktan yola çıkmış olur. Samsun Yöresi Davul Zurna Ekibi dilerseniz facebook yada diğer sosyal medya hesaplarından katılım gerçekleştirdiği davetlerden onlarca görüntüyü size gönderebilir. Ankara Samsun Yöresi Davul Zurna Kiralama için hemen arayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?