0543 402 94 97
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

BOLU YÖRESİ DAVUL ZURNA KİRALAMA

24 Ağustos 2017
425 kez görüntülendi
BOLU YÖRESİ DAVUL ZURNA KİRALAMA

BOLU YÖRESİ DAVUL ZURNA KİRALAMA

Bolu Yöresi Davul Zurna tanıtımından herkese merhabalar. Adında anlaşılacağı üzere Bolu Yöresi Davul Zurna Kiralama sının gerçekleştiği bir link üzerindesiniz. Bunun yanı sıra Bolu Yöresel Davulcu, Bolu Yöresel Zurnacı kime denir? Nasıl olur? Böyle bilgiler alacaksınız. Öncelikle bilmenizi isteriz ki Ankara Bolu Yöresi Davul Zurna Kiralama konusunda ki çözüm ortağınız firmamız dır. Ve firmamız anlaşmamıza sadık kalarak tamamı Bolular dan oluşan Bolu Yöresi Davul Zurna Ekibi ile davetinize katılacaktır. Şimdi gelin hep birlikte Bolu Düğünleri Nasıl Olur, Bolu Düğün Adetleri ve Bolu Düğün Yemekleri başlıklarını inceleyelim.

Bolu Düğünleri yöreye özel zurna ve davullar ile çalınır. Mesela Doğu Anadolu yöresinin zurnası uzunken, Bolu Yöresinin Zurnası ondan kısadır. İki zurna arasında çıkarttıkları ses bakımından da büyük farklar bulunmaktadır. Uzun zurnamız daha kalın bir ses çıkartırken, kısa zurna biraz daha tiz bir ses çıkartır. Bu sesler yöresel müzikleri çalarken notalar bakımından oldukça önemlidir. Bolu Düğünlerine Uzun zurna ile katılım yöresel parçalarda istenilen müziğin seyirciye ulaşmamasına sebep olacaktır.

Bolu Düğün Yemekleri aslında yerel halkın günlük yemek yeme alışkanlığının en belirgin özelliklerini yansıtmaktadır. Yerel halk günlük yemeklerinde de genellikle mönü tercihini etten yana kullanır. Bolulular etli yemekleri çok sever. Bu durum düğün yemeklerininde değişmezlerindendir. Bolu Düğün Yemekleri pilav ve et ağırlıklı yapılır bütün misafirlere ikram edilir.

Bolu Düğün Adetleri bildiğimiz Karadeniz düğün adetleri özelliklerini taşımaktadır. Kız düğün salonundan eşinin kolunda yaşayacağı eve girerken bir testi kırması istenir. Testinin içinde çocuklara dağıtmak için şeker, çikolata gibi küçük atıştırmalıklar vardır. Kızın ağzına bal çalınarak tatlı dilli olması temenni edilir. En son kız elinde çekiç ile kendi kapısına çivi çakar. Bütün bunlar hemen hemen her düğünde gerçekleşen standart ritüellerdir.

Bolu Yöresi Davul Zurna Kiralama olarak sizler için hazırlamış olduğumuz yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bolu Yöresi Davul Zurna Ekibimiz sizinle tanışmak için heyecanla bekliyor. Bolu Yöresi Davulcumuz göstermiş olduğunuz ilgiye minnettardır. Bolu Yöresi Zurnacı sizlere en iyi parçaları çalmak için repertuarını hazırlamaya bizi aradığınız anda başlayacaktır. Bolu Yöresi Davul Zurna başka çalışmalarla karşılaşmayı ümit eder.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?