0543 402 94 97
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

DOĞU ANADOLU YÖRESİ DAVUL ZURNA

23 Ağustos 2017
248 kez görüntülendi
DOĞU ANADOLU YÖRESİ DAVUL ZURNA

DOĞU ANADOLU YÖRESİ DAVUL ZURNA KİRALAMA

Doğu Anadolu Yöresi Davul Zurna denilince herkesin işaret ettiği firma bizim firmamız olacaktır. Ankara da tam 30 yıldır aralıksız Doğu Anadolu Yöresi Davul Zurna Kiralama işi yapıyoruz. Doğu Anadolu Yöresi Davul Zurna Ekibi doğulu müzisyenlerimizden oluşturduğumuz bir gruptur. Doğu Anadolu Yöresi Davulcu müzisyenlerimiz sizlerinde yakından tanıdığı kimselerdir. Doğu Anadolu Yöresi Zurnacı ise bölge havalarına hakim profesyonellerden oluşur.

Doğu Anadolu Yöresi Düğün Müzikleri genel itibari ile halay ağırlıklı olur. Halay havaların biri biter diğeri başlar. Doğu Anadolu Yöresi insanı geniş bir aileye sahip olduğundan düğünleri de bir hayli kalabalık olur. Ayrıca bu yörede akraba olunmasa bile yöre insanı birbirini destekler ve tutar. Aile dışından da düğüne katılım çok yoğun bir şekilde gerçekleşir.

Doğu Anadolu Yöresi Düğün Yemekleri de kendi klasmanın da meşhurdur. Eğer böyle bir düğüne denk geldiyseniz ikramların ne kadar sınırsız olduğunu göreceksiniz. Misafirin düğün evinde aç kalması yöre insanına göre büyük bir ayıp ve utanç kaynağıdır. Bu nedenle verilen yemekler de titizlikle dağıtılır. Bu iş için kalabalıkta göz önüne alındığında çok ciddi bir bütçe ayrılır.

Doğu Anadolu Yöresi Takı Merasimi başka hiçbir bölgede olmadığı kadar yoğun gerçekleşir. Hemen hemen her aile yeni evlenen çifte bir şeyler takar. Özellikle doğuda bir aşiret düğününe geldiyseniz takı kuyruğu kilometrelerce uzadığını görürsünüz. Bu düğünlerde çuval çuval para atılır. Daha önce bu düğünlere katılmamış birinin aklı durur.

Doğu Anadolu Yöresi Davulcu ve Zurnacı halay havaları çalarken düğüne gelen kalabalık alanı doldurarak kızlı – erkekli halay çekmeye başlar. Kalabalıktan kendi içinde defalarca halkaya dönen halay uzantıları izleyenler in keyifli dakikalar yaşatır. Gerçi sağlık yönünden bir problem yoksa izleyen de pek olmaz. Herkes halayın içinde olur. Bu denli büyük bir oyun grubunu çekmek için kameramanlar çok fazla emek sarf eder.

Doğu Anadolu Yöresi Davul Zurna bütün bu konulara hakim sizi mahcup etmeyecek bir Doğu Anadolu Yöresi Davul Zurna Ekibi dir. Sizlerin arzusuna göre dilediğiniz yere arkadaşlarımız kendileri ulaşım sağlar. Doğu Anadolu Yöresi Davul Zurna Kiralama hizmetlerimizden yararlanmak için arzunuzu bize bildirin. Doğu Anadolu Davulcusu, Doğu Anadolu Yöresi Zurnacı videolarını takip edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?