0543 402 94 97
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

GİRESUN YÖRESİ DAVUL ZURNA KİRALAMA

24 Ağustos 2017
711 kez görüntülendi
GİRESUN YÖRESİ DAVUL ZURNA KİRALAMA

GİRESUN YÖRESİ DAVUL ZURNA KİRALAMA

Ülkemizin her bölgesine kendisine has güzellikler ve düğün adetleri ile doludur. Bu illerimizden biride Giresundur. Giresun kendine has evlilik, kız isteme, söz kesme ritüelleri olan farklı bir bölgemizdir. Giresun Yöresi Davul Zurna yıda bu bölgeyi, diğer bölgeden ayıran çok fazla değer taşımaktadır. Giresun Yöresi Davul Zurna Kiralama yapanlar asla mahcup olmazlar.

Çünkü yöre davulcu ve zurnacıları gayet ahlaklı, işinin ehli kişilerdir. Giresun Yöresi Davul Zurna Ekibi bizim tarafımızdan da özel günleriniz için temin edilir.

Ankara Giresun Davul Zurna Kiralama hiç zor bir işlem değildir. Aşağıda ki form alanını adınız, numaranız, hangi tarihte müzisyen istediğiniz gibi bilgilerle doldurup merkezimize ilettiğiniz taktirde size maksimum 1 dakika içerisinde dönüş yapılır. Kiralama işlemini telefonda da onayladıktan sonra bir tek sorun bile kalmamış olur.
Ankara Giresun Davulcu yöresel kıyafet giyer. Kolunda yada göğsünde Türk bayrağı olur. Beline taktığı aşağı doğru uzanan ipleri sayesinde bu giyimde bir kişinin rahatlıkla Giresun Davulcusu olduğunu anlarsınız. Giresun Yöresi Zurnacı da aynı davulcu gibi giyinir. Ekibimiz tek tip kıyafet ile sadece kulaklara değil, gözlere de hitap etmektedir.

Giresun Yöresi Düğün Adetleri ise oldukça ilginçtir. Bunlardan en garip olanı kız isteme olacağını çekirdek aileden bile zaman zaman saklanmasıdır. İş bitene kadar kimse bu törenden haberdar olmaz. İsteme esnasında kızın verildiğini evlenecek bireylere haber eden kişiye müjdeci denir. Müjdecinin müjde mükafaatı muhakkak verilir. Müjde İstemek deyimi bu topraklarda yeşermiştir.

Giresun Yöresi Davul Zurna yukarı da ki yazılanları bu yöreden evlenecek olan herkese yardımcı olması amacı ile oluşturmuştur. Giresun Yöresi Davul Zurna Kiralama firmamız faydalı bilgilere de göz atmanızı tavsiye eder. Giresun Yöresi Davul Zurna Kiralama Fiyatları için sık sorulan sorular sayfamızın ziyaret edilmesi yararınıza olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?