0543 402 94 97
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

HATAY YÖRESİ DAVUL ZURNA

24 Ağustos 2017
283 kez görüntülendi
HATAY YÖRESİ DAVUL ZURNA

Hatay Yöresi Davul Zurna sizleri Hatay Düğünleri ile buluşturuyor. Yöre Düğünü ile merak ettiğiniz her şey burada. Hatay Yöresi Davul Zurna Kiralama sizlerden aldığı güç ile yoluna devam ediyor. Bütün programlara Hatay Yöresi Davul Zurna Ekibi gönderiyor. Hatay Yöresi Davul Zurna Ekibi sizleri en içten dilekleri ile selamlar.

Hatay Düğün Adetleri sıcak adetlerdir. Bir kısmına şaşırabilirsiniz ama adetleri beğenmemek mümkün değildir. Hatay Düğünlerinde en dikkat çekici olan şey ‘şakadan kavga’ çıkmasıdır. 3 ila 5 dakika arasında zaman diliminde bir grup kendi arasında kavga eder. Kimi zaman sandalyelerin bile havada uçuştuğu bu kavgalar bilmeyenleri korkutsa da bilenler için izlemesi keyifli bir gösteri gibidir.

Şakadan Kavga adetinin nereden çıktığı hakkında bir bilgimiz yok. Hataylı bir arkadaşımız konuyu biliyorsa aşağıda ki iletişim formunu kullanarak bize yazması halinde buraya ekleyebiliriz. Onun dışında ki en yaygın düşünceyi sizlerle paylaşalım. Ciddi kalabalığı olan bir düğünde arasında anlaşan iki gurup zamanın birinde düğün sahiplerini korkutmak için kavga yapmış. O dönem her yerde düğünde ki kavga konuşulmuş. Böylelikle şakadan kavga çıkması herkes açısından gerçekleştirilmeye başlanan bir adet olmuş.

Hatay Düğün Yemekleri zengin Hatay Mutfağının en lezzetli yemeklerinden oluşur. Yemekleri hazırlamak ve sunmak sadece düğün ailesinin görevi değil, ailenin yakınları, komşularının, arkadaşlarının da görevidir. İmece usulü ile hazırlanan yemekler keyifli sofralarla buluşturulur. Muhabbet dolu bu sofralarda tüketilir.
Hatay Düğünleri davulsuz olmaz. Davul ve zurna düğünün başladığı ilk andan bittiği ilk ana kadar aralıksız çalmaya devam eder. Hatta düğüne davul ve zurnacılar kalabalık bir katılım gerçekleştirir. Dinlene dinlene birlikte çalma işini yerine getirirler.

Dışarıdan katılacak olan biri için Hatay düğünlerinde ki en büyük problem çalınan müzikten çokça bir şey anlaşılamamasıdır. Hatay düğünlerinde çalan müziklerinin bir çoğunu arapça şarkılar oluşturur. Ancak sözlerini anlamasanız bile müzik temposunun sizi yerinizde oturtmayacağını garanti ederiz. Hataylılar oyunların da genelde halayı sever. Sıklıkla halay havaların çalındığı gecede davetliler gönüllerince eğlenir.

Hatay Davul Zurna sizlere düğünleriniz de hizmet vermektedir. Ankara Hatay Yöresi Davul Zurna Ekibi yöresel kıyafetleri ile programlarınıza katılım sağlar. Hatay Yöresi Davul Zurna Kiralama aradığınız anda yola çıkar. Hatay Yöresi Davulcu saatlik kiralama ücreti için arayarak bilgi alabilirsiniz. Hatay Yöresi Zurnacı Youtube Videoları nı izlemeden kiralama işlemini gerçekleştirmeyin. Ankara Hatay Yöresi Davul Zurna Kiralama bizden başka hiç kimse tarafından yapılmamaktadır. Hatay Yöresi Davul Zurna Kiralama Ankara da ki çözüm ortağınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?