0543 402 94 97
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

ORGANİZASYON ŞİRKETİ KURMAK

08 Nisan 2018
770 kez görüntülendi
ORGANİZASYON ŞİRKETİ KURMAK

ORGANİZASYON ŞİRKETİ KURMAK

Organizasyon Şirketi Kurmak sizin için yeni bir iş fikri olabilir. Organizasyon şirketi açmak ne kadara mal olur diyorsanız ortalama sermayenin 20.000 olduğunu belirtelim. Organizasyon şirketleri ne kadar kazanıyor diye aklınızda soru varsa yapılan çalışmaya göre kazancın değiştiğini söyleyebiliriz. Organizasyon şirketi kosgeb tarafından desteklenen bir koldur. Organizasyon şirketi malzemeleri ne birazdan değineceğiz. Organizasyon şirketi ne iş yapar konularına açıklık getireceğimiz gibi, organizasyon şirketi kurmak kosgeb başvurularında size yardımcı olacağız. organizasyon şirketi franchise olarak çok mantıklı değil. organizasyon şirketi açmak ne kadara mal olur gelin birlikte öğrenelim.

Size bugüne dek firmamız için ne kadar sermaye harcadık, ilk açılışta toplam ne kadar ücretimiz gitti hepsini anlatacağız. Tecrübelerimizi paylaşacağız. Düşündüğünüz iş için gereken sermayeyi, mesleğimizin bize getirdiği kazancı direkt birinci ağızdan hali hazırda faaliyet gösteren bir organizasyon şirketinden öğreneceksiniz. Eğer yazdıklarımızı dikkatle okursanız açılış esnasında bizim düştüğümüz hataya düşmeyip, çok daha sağlıklı başlangıçlar yapabilirsiniz. Ana paradan tutunda aylık getirisine kadar, organizasyonun nasıl yapılacağından tutunda lazım olan malzemelere kadar her şey en ince ayrıntısına kadar organizasyon firması kurulum rehberimiz de yer alacak. Ancak madem bu sektörde faaliyet göstereceksiniz ilk önce size organizasyonun tarihi ile ilgili her şeyi bulabileceğiniz, organizasyonun insan hayatına kattıkları, oluşumu ve gelişimi ile ilgili bilgileri aktardığımız Ankara Organizasyon adlı yazımızı okumanızı öneririz. Araştırmamızın ufkunuzun gelişmesine yardımcı olabileceği, müşterilerinizi anlattıklarımız sayesinde kolaylıkla hizmet alımına ikna edebileceğiniz düşüncesindeyiz.

Organizasyon şirketi kurmak yada diğer bir adı ile organizasyon firması kurmak sanıldığı kadar zor bir iş değildir. Sektörümüzde en zor olan şey sermaye ve yasal prosedürden çok kurucuların organizasyonların altından başarılı bir şekilde kalkabilmesidir. Bu nedenle girişimcilerin alanları ile ilgili gerekli kadar bilgi ve tecrübe edinmeden bu işe kalkışmamalarını önemle rica ediyoruz. Şunu unutmamalıyız ki insanlar kendileri için önem arz eden günler için profesyonellerden destek bekler. Eğer insanların en mutlu günlerinde onların işini kolaylaştıracak ve o günde yeterince eğlenmelerini sağlayamayacaksak var olmamıza da hiç gerek yok.

Biz size tavsiyelerden çok kendimiz bu işe nasıl başladık, nasıl çalışmalar yaptık ve kısa zamanda sektörümüzün nasıl lider markası olduk bunları anlatacağız. Organizasyon şirketi kurmak için öncelikle hangi alanda faaliyet göstereceğinizi net olarak belirlemeniz gerekir. Sonuç olarak gereken sermayeden tutunda araç ihtiyacınıza kadar bir çok yatırımınızı belirleyecek kalem sizin ana sektör seçiminiz ile ilgilidir. Organizasyonun bir çok alt dalı vardır. Hac organizasyonu düzenlemekten tutunda, doğum günü, kına gecesi, sünnet düğünü, nişan, kapı süsleme gibi bir çok alanda organizasyonun var olduğu söylenebilir.

Organizasyon şirketi açmak gibi bir düşünceniz varsa size mümkün olduğu kadar az alanda hizmet vermenizi tavsiye ederiz. Açılış ve kokteyl organizasyonu yapıyorsanız, nişan organizasyonu için çalışma yapmanız bütün alanlarda ki hizmet kalitesini düşürecektir. En çok kazanacağınızı düşündüğünüz ve en az sermaye gerektiren alt dallara yoğunlaşmalısınız. Yada ek gelir olarak farklı bir organizasyon işine de girişmek istiyorsanız bile seçiminizi çok mantıklı yapmalı mümkün olduğu kadar hizmet alanınızı daraltmalısınız. Bu sayede müşteri kitlenizi yaptığınız her işte memnun etme başarısı gösterirken, daha az yorulacaksınız. Size son zamanlarda en çok açılan Kına organizasyon firmaları hakkında bilgi vermeyi daha uygun bulduk.

Kına organizasyon firması açmak için kendiniz için en uygun ofisi bulmalısınız. Kirası en uygun olan dükkan her zaman işiniz için en uygun olan dükkan değildir. Kurduğunuz ofis size ayak müşterisi de getirmeli, mümkün olduğu kadar dış cepheniz firmanın lanse edilmesini kolaylaştırmalıdır. Ofis işini Ankara’da yaklaşık 650 – 1100 tl arasında bir kira bedeli ile çöze bilirsiniz. En azından başlangıç aşamasında bu kiralara tuttuğunuz bir dükkan rahatlıkla işinizi görecektir.

ORGANİZASYON ŞİRKETİ KURMAK NE KADARA MAL OLUR

Organizasyon şirketi kurmak ne kadara mal olur diyorsanız aşağı yukarı her şey içinde 20.000 – 30.000 tl aralığında bir yatırım ile şirketinizi kura bileceğinizi söyleyebiliriz. Peki hangi malzemelere ne kadar yatırmanız gerekiyor bu konuda en detaylı incelemeye hazır mısınız? Daha önce 1000  tl kira bedeli ile ofis işini çözmüştük. Firmanızın açılışı için vergi dairesi + noter masrafları + muhasebeci ücreti + fatura – kartvizit gibi matbaa giderleri için ortalama 1500 tl kadar harcamalısınız.

Organizasyon şirketi malzemeleri arasında olmazsa olmaz diyebileceğimiz ve en fazla para tutan ürünler ise şunlardı; Kına tahtı satın almak için ortalama 2.500 tl yi gözden çıkartmalısınız. İlk başta çift kişilik bir tane kına tahtı işinizi rahatlıkla çözecektir. Kına tahtı bizlerin gelin hanımın bindallı’sının rengine göre gönderdiğimiz bir üründür. Bu sebeple muhakkak ürününüzü demonte model bir ürün olarak seçin. Hem nakliyesi kolay olacak hemde 3 -4 farklı döşeme ve cibinlik ile kına tahtınızı her renge kolaylıkla büründüre bilirsiniz. Tek bir kına tahtı ile pembe, mor, kırmızı, borda tahta sahip olabilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey renk renk ekstra döşeme ve ek parçalar. Tabi yukarıda verdiğimiz fiyata komple bütün malzemeler dahildir.

Nedime kız ihtiyacınızı dışarıdan bir çözüm ortağı ile çözmeyi düşünmüyorsanız çalışanlarınız için nedime kostümü almalısınız. Şunu unutmayın. Açıldığınız ay onlarca program gerçekleştiremezsiniz. Bu nedenle ilk programlarınızda işinizi rahatlıkla çözebileceğiniz tavsiyelerde bulunuyoruz. Zaman içerisinde gelecek olan işlerinize göre kendi yatırım planlarınızı rahatlıkla oluşturabilirsiniz. Programların genelinde en fazla 4 nedime kız istenmektedir. Dolayısı ile 4 nedime kostümü rahatlıkla ilk başlarda işinizi görecektir. Firmamız uzun araştırmaların ardından Ankara çıkrıkçılar yokuşunda daha kuruluş aşamasında kına nedime kostümlerini satın almıştır. Tek kostüm 350 tl den toplamda 1400 tl de kostümler için harcayacağınızı söyleyebiliriz. Size ilk başta 2 kostümde alın diyemiyoruz. Çünkü ilk programını’nızda müşterinizin 4 nedime kız talep etmesi oldukça kuvvetli bir ihtimal.

Ankara organizasyon şirketi kurmak konusunda bizi arayan herkese gönüllü yardımcı olacağımızı belirtmek isteriz. Burada yazılanlara ek olarak merak ettiğiniz bir şey olursa yazmaktan yada aramaktan kesinlikle çekinmeyin. Şimdi gelelim diğer ihtiyaçlarınıza. 2 davul lazım size. Davullarınızı muhakkak ledli alın. İnternette tanesini 200 tl den bulabilirsiniz. Bununla birlikte hem gelin için hemde nedime kızlar için 4 adet def gerekiyor. Bir tanesi 100 tl den saman pazarı müzikçilerden edinebilirsiniz.

Sıklıkla sattığımız paketler içerisinde gelin kızlarımız bindallı soruyor. Bize kalırsa sizi en fazla yoracak kalem bu. Çünkü bir firmada en az 10 – 20 arası bindallı modeli bulundurmalı. Ancak sektörümüzde en fazla maliyet tutan ürünlerde bindallılar. İşi görebilmeniz ve ileriye sağlam adımlarla yürüye bilmeniz için biz ilk aşamada sadece size 4 adet bindallı yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Zamanla ürün çeşidini artırmalı, müşterilerinizden gelen talepleri dikkate alarak modellerinize yenilerini eklemelisiniz.

Organizasyon şirketi kurmak kosgeb yardımları ile çok daha kolay. Hem böylece devlet teşfiği sayesinde kılı kırk yararak yatırım yapmak zorunda değilsiniz. Biraz sabırlı olun. Bütün malzemeleri liste olarak belirledikten sonra mesleğimizin size ne kadar getirdiğini de sizinle paylaşacağız.

Ankara’da bütün organizasyon firmalarının neredeyse tamamı Suluhan denilen yerden alışveriş yapar. Orada anlaştığınız firmaya organizasyon firması olduğunuzu muhakkak belirtin. Diğer satın alma stratejilerimizin aksine Suluhan’dan en az on organizasyonluk alışveriş yapmamız gerek. Çünkü burada ki fiyatlar toplu alımlarda en az yarı yarıya daha uygun. Organizasyon firmaları sürümden kazanırlar. Bir tef az alımlarda 2.5 tl iken toplu alımlarda 1.25 tl dir. Dolu dolu on organizasyonun komple malzemeleri için burada harcayacağınız miktar aşağı yukarı 1000 tl olacaktır.

Ankara Organizasyon şirketi kurmak için ofisinize de yapacağınız aşağı yukarı 5000 tl masraf gözüküyor. Masa sandalye takımları, bindallılar için manken, bazı kırtasiye malzemeleri, bilgisayar – yazıcı ihtiyacı, cam giydirme gibi malzemelerden oluşan bu tutarla rahatlıkla kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Belkide bu malzemelerin bir kaç tanesi bilgisayar vs. hali hazırda elinizde bulunabilir. Buda kalan tutarın düşmesini sağlayacaktır.

Sizlere sadece çevrenize ve ofisinize değil, internetin gücüne de inanmanızı tavsiye ederiz. Bildiğiniz gibi modern dünyanın tüketicileri her türlü ihtiyaçları için arama motorlarını kullanmaktadır. Markanızın ve firmanızın internette bulunabilir olması, fark edilebilir olması fazlaca müşteri kazanmanıza ve yeni açmış olduğunuz şirketin piyasada hızla tutunmasını sağlayacaktır. Size ücretsiz tanıtımlar ile ilgili ve diğer değer katma çalışmalarımız ile ilgili en altta tavsiyelerimizi vereceğiz ama profesyonel bir web sitesi her sektörün ihtiyacı. Biz bu nedenle sermaye olarak site giderini de hesapladık. Size Başkent Organizasyonun sitesini de tasarlayan Ankara Rehberi firmasını tavsiye ederiz. Ortalama 1000 tl gibi bir rakamla bu hizmete kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Biz verdiğimiz ücreti sadece 15 günde çıkarttık. Ve bugün netten gelen müşterilerimiz toplam müşteri sayımızın yaklaşık %85 oluşturuyor.

Ankara organizasyon firması açmak için paketlerinizi net olarak yansıtan kataloglar hazırlatın. Ürünlerinizi rahat kiralanabilecek ürünlerden seçin. Mesela bindallı konusunda fazla taşlı modellere girmekten kaçının. İleride taşları düşecek ve bin liralar ödediğiniz modeliniz elinizde kalacak. Kına organizasyonlarının olmazsa olmaz bir diğer malzemesi de arkadaş kaftanları’dır. Eğer bir aksilik yaşamayıp aynı güne organizasyon işi almamış olursanız arkadaş kaftanları için ilk açılışta 10 adet kaftana ihtiyacınız olacak. Bir İstanbul firmasından tanesini 60 tl den çözebilirsiniz. Size 5 adetini kırmızı 5 adetini mor almanızı tavsiye ederiz.

Yukarıda bahsettiğimiz bir konuya biraz daha açıklama getirelim. İlk başta dört adet bindallı ihtiyacınızı olduğunu söylemiştik. Bindallılarınızı bizimde yaptığımız gibi 2 numara alın. Bu sayede birbirinden farklı 6 beden için ürünlerinizi kullanabilirsiniz. Çok şişman hanımlar için bindallı yaptırmayın. Emin olun senede 2 kişi bile gelmiyor. Gelen iki kişininde elinizdeki modeli beğeneceğinin garantisi yok. Bu sayede az tutulan bir ürüne boş yere sermaye ayırmamış olursunuz.

Ankara kına organizasyon firması kurmak isteyen herkese kapımız açık. Sizinle yüz yüze fikir alışverişinde bulunmak bize de mutluluk verecektir. Şimdi arzu ederseniz bunca uğraştan sonra cebinize ortalama ilk aylardan itibaren ne kadar girecek bu konuya değinelim.

ORGANİZASYON ŞİRKETLERİ NE KADAR KAZANIYOR

Aslında bu soru sunduğunuz hizmetten, düğün salonu anlaşmalarına, internet tanıtımlarınız için harcadığınız paradan, çevrenizin ne kadar geniş olduğuna göre değişiklik gösterir. Biz ortalama ücretler üzerinden konuşacağız. Bir kere ilk ay toplam iki organizasyondan daha fazlasını yapabilmek pek mümkün görünmüyor. Organizasyon şirketleri ne kadar kazanıyor denilince paket paket inceleme yapmak daha gerçekçi rakamların ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Giderleri hesaplayarak gidelim.

Sıradan firmaların ortalama paket fiyatları 1000 tl dir. Organizasyon işi için paket içerisinde bulunan malzeme giderleri ise 75 tl civarında tutmaktadır. 1000 tl lik bir pakette 3 nedime kız bulunur. Genel itibari ile firmaların elemanlarına ödediği ücret ise 80 tl dir. Yani buraya kadar neredeyse 325 tl paket masrafımız var. Ankara’nın herhangi bir yerine programa gittiğinizi düşünüyoruz. Yaklaşık 50 tl mazot masrafımız olacaktır. Gittiğiniz yerde 10 tl de otopark ücreti ödeyeceksiniz. Toplamda 1000 tl lik bir programın size maliyeti 400 tl civarında. 600 Tl de kar edersiniz. Üst paketleri satmaya başladıkça karınız da artacaktır.

Sakın endişelenmeyin. İkinci ay ortalama 5 üçüncü ay 8 program daha yapacaksınız. Ve bu sayı hızla artacak. Bir programdan size kalan 600 tl olduğuna göre en basit hesapla yıl içerisinde 60.000 tl gelirinizin olacağını ön görmek mümkün. Çünkü piyasada en program yapan yılda 100 organizasyon gerçekleştiriyor. Siz reklamları daha etkin kullanarak, yaratıcılığınız ve girişkenliğiniz ile bu sayıyı 600 e çıkartabilirsiniz.

organizasyon şirketi franchise olarak pek mantıklı görünmüyor. Biz size kendi işinizin patronu olmanızı ve bunu yaparken de hiç bir yere bayilik ücreti ödemenizi tavsiye ederiz.

ORGANİZASYON ŞİRKETİ NE YAPAR

Organizasyon şirketi ne yapar diye soracak olursak kısaca üstlendiği programları profesyonelce yönetip müşteri ihtiyaçlarına karşılık vermek diyebiliriz. Yaptığımız iş tabi ki maddi çıkara dayalıdır. Hepimiz kar etmek isteriz. Fakat sektörümüzde en etkin iş alma yolu ağızdan ağıza pazarlama ve müşteri memnuniyetine dayalı geri dönüşlerdir. Size altın değerinde basit bir hesap yapacağız. Mesela 300 kişilik bir kına gecesinin organizasyonunu aldınız. Emin olunuz o üç yüz kadının içerisinde maksimum 1 ay içerisinde evlenecek en az 10 kadın yada onların akrabaları vardır. Buyurun size ücretsiz bir tanıtım fırsatı. Hemde diğer işlere nazaran %90 geri dönüşü olması muhtemel bir tanıtım. Ekibiniz ne kadar profesyonel olursa, ne kadar iyi şovlar sergilerseniz gittiğiniz yerden iş alma ihtimaliniz de o kadar artar. Bir çok firma gittiği bir mekandan en az 3 – 4 yeni organizasyon çıkartır. Görselliğe önem verin ve programlara mümkün olduğunca görkem katın.

Şimdi dikkat!!! Başka hiç bir yerde bulamayacağınız altın değerinde tavsiyeler burada. Biz yaşayarak tecrübe ettik. Zararını çektik. Burayı okuyarak her konuya hakim olacaksınız.

ANKARA KINA ORGANİZASYON ŞİRKETİ KURMAK

Araç seçimimizi yaparken doblo tarzı yarı ticari bir araca karar verdik. Aslında tek organizasyonlara hem kına tahtı nakliyesi hemde kına nedime ekibini götürmek konusunda sıkıntı yaşamadık ama bir kaç ay sonra aynı güne onlarca kayıt yaptırdıktan sonra gerçekle yüzleştik. Aracımızı satıp büyük bir araca döndük. Buda bize hem zaman hem boş yere para kaybettirdi. Geleceği düşünerek adımlar atın. Seçimlerinizi yaparken işin olmayacağını da, olacağını da düşünün. Bu işi yapmak için araç satın alıyorsanız muhakkak minibüs satın alın.

Ankara organizasyon şirketi kurmak isteyenlere altın değerinde bir bilgi daha. Bindallılar kiralamadan geldiğinde kesinlikle kuru temizlemeye vermeyin. Kuru temizleme ürünleri mahvediyor. Bunu binlerc eliraya aldığımız ürünleri çöpe atmak zorunda kaldığımızda anladık. Ve artık her şey için çok geçti. Peki bindallı temizliği nasıl yapılır? Buyurun cevabı;

Bindallınızı zararsız özel kumaş deterjanları ile temizlemelisiniz. Bunun için bir leğeni deterjanlı su ile doldurun. Bindallınızı orta sıcaklıktaki suya 3 – 5 kez batırıp çıkartın. Özellikle kiri yada lekesi olan bir bölümü varsa biraz daha orayla ilgilenebilirsiniz. En son çıkarttığınız gibi kurumaya bırakın. ürün kuruduktan sonra giysi parfümü sıkın ve tezgahtaki yerini alsın. İşte bu kadar.

Organizasyon şirketi kurmak kosgeb yardımları ile çok kolay. Hemen ilçenizde bulunan kosgep müdürlüğüne başvurun. Sadece dört günlük bir kursun ardından sertifikalı olun. Daha sonra gidin ve projenizi teslim edin. Projenizi ne kadar mantıklı yazarsanız kabul görme olasılığı o kadar artacaktır. Masraflarınızı zaten yapacaksınız. Bunun bir kısmının devletin hibe etmesini kim istemez? Hemde sektöre dört dörtlük malzeme ve ekipmanla girmiş olursunuz. Ortalama bir firma 2 sezonda bütün ihtiyaçlarını tamamlar. Siz daha ilk günden rakiplerinizden 2 yıl önde olacaksınız. Bildiğimiz kadarı ile 50.000 tl hibe, 50.000 tl sıfır faizli kredi olmak üzere devlet girişimcileri desteklemeye devam ediyor.

FIRSATLARI DEĞERLENDİRİN

İşletmenizi tam olarak faaliyete geçirdikten sonra ek gelir elde edebileceğiniz yan sektörleri analiz edin. Müşterilerinizden gelen talepleri değerlendirin. Mesela düğün organizasyonları yapıyorsunuz. Hemen bir davul zurna ekibi ile anlaşın. Müşterilerinize yöresel kıyafetli davul zurna ekibi ile gelin çıkartma programları gerçekleştirdiğinizi de söyleyin. Bakın ne kadar kolay. Cebinizden hiç sermaye çıkmadan basit bir mantıkla ek gelir kapısı yarattınız kendinize. En azından bu yollarla edindiğiniz ek gelirler sayesinde ofisinizin kira ve bağkur gibi masraflarınızı rahatlıkla çıkartabilirsiniz.

Yada kına organizasyon işleri yapıyorsunuz. Bir kaç firma ile anlaşıp şirketinizde bir kaç düğün davetiyesi kataloğu da bulundurun. Gelen müşterilerinize bilgi vermenize bile gerek yok. Doğru dizaynı yapmanız taktirde gelenlerin ilgisini çekecek ve kendiliğinden size davetiyeleri soracaklar. Size daha öncede söylediğimiz gibi kalitenizi ve tüketici gözünde değerinizi düşürecek kadar farklı alanlarda oynamaya kalkmayın bunun yanı sıra organizasyon kapsamına giren işleri liste olarak yazıyoruz. Lise içinde geçen işlerden bir kaç tanesini kendiniz için benimseyip çalışmalarınıza hemen başlayabilirsiniz.

ORGANİZASYON ŞİRKETLERİ FAALİYET ALANLARI

Modern çağda organizasyon anlamında oluşan sektörler aşağıdaki gibidir.

 • Düğün organizasyonu
 • Sünnet düğünü organizasyonu
 • Kına gecesi organizasyonu
 • Nişan organizasyonu
 • Doğum günü organizasyonu
 • Hastane odası süsleme
 • Yemek organizasyonu
 • Açılış organizasyonu
 • Gezi organizasyonu
 • Hac organizasyonu
 • Fuar organizasyonu

Bir organizasyon firmasından genel anlamda talep edilen kiralama hizmetleri ise şu şekildedir;

 • Kına tahtı kiralama
 • Sünnet tahtı kiralama
 • Nedime kız ekibi kiralama
 • Gelinlik kiralama
 • Bindallı kiralama
 • Ses sistemi kiralama
 • Fotoğrafçı kiralama
 • Kameraman kiralama
 • Hint kınacısı kiralama
 • Oryantal kiralama
 • Davul zurna ekibi kiralama
 • Orkestra kiralama
 • Halk oyunları ekibi kiralama
 • Semazen kiralama
 • Mehter takımı kiralama
 • Şerbetçi güzeli kiralama
 • Açılış ve fuar hostesi kiralama
 • Manken kiralama
 • Osmanlı şerbetçisi kiralama
 • Sandalye – masa süsleme
 • Kahveci güzeli kiralama
 • Osmanlı macuncusu kiralama
 • Palyaço kiralama

Görüldüğü gibi alanımıza bir çok organizasyon çeşidi ve kiralamaya yönelik diğer hizmetler girmektedir. Bununla ilgili kafanızı hiç karıştırmanıza gerek yok. Hizmet bölgenizin yapısına bağlı olarak size gelen müşterileriniz eninde sonunda sizi yukarıda yazılan hizmetlerin bir kısmını bünyenize katmaya mecbur bırakacak. Firmamız ilk başlarda sadece kına organizasyon çalışmaları yürütme maksatlı Kurulmuştur. Günlük ofisimize giren 5 kişiden 3 kişisi bizden palyaço isteyince bu çalışmayı da bünyemize katmak zorunda kaldık. Organizasyon şirketi kurmak sadece maddiyata dayalı bir düşünce olmamalı. Mevcut sermayeyi bir şekilde oluşturmayı başaran herkese bu işe girmesini tavsiye etmeyiz.

Eğer bu işi yapacaksanız konu hakkında biraz bilginiz olması gerekir. Mesela kına organizasyonu nasıl yapılır? Eğer bir konseptiniz yoksa isterseniz 10.000 tl ye paket satın sorun yaşayacağınız garanti. Tekrar etmekte fayda görüyoruz. İnsanların hayatları boyunca ilk defa yaşayacakları en mutlu gün sizin performansınıza emanet. Ekibinizin kaliteli olması hayati önem taşıyor. Bu meslekten gelmiyorsanız bile pazara giriş yapıp çok başarılı işlere imza atabilirsiniz. Sonuçta kimse hiçbir şeyi annesinin karnında öğrenmiyor. Yinede mümkün olandan daha az risk alın. Gerekirse ilk programlarda para kazanmayıp dışarıdan bu işi yıllardır yapan bir profesyonelden destek alın. İşi sahada öğrenin.

ANKARA ORGANİZASYON ŞİRKETİ KURMA SERMAYESİ

Ankara organizasyon şirketi kurma sermayelerimizi yazarken sizlere personel giderlerini masraf olarak yansıtmadık. Çünkü iş varsa bu bedelleri ödeyeceksiniz, iş yoksa cebinizden çıkmayacak. En kısa sürede kendi ekibinizi oluşturmanız şart. Hemen internete eleman ilanı verin. İlk başta 4 hanım ile yarı zamanlı sözleşme imzalayın. Daha sonra bedenlerine uygun kostümleri ve diğer ekipmanları tamamlayın. Kendinize kızlara en az 3 oyun öğretebilecek bir halk eğitmeni bulun. Bir düğün salonu ile çalışmalar için anlaşın. Kızlarınız hem orada kareografileri çalışsın hemde çalabildikleri kadar davul çalsın. Kısa zamanda sahne alacak kadar işi öğrenecekler. Hatta bunun için günlük 3 saat çalışma ile bir hafta bile yeterli. Sonuçta dünyayı kurtarmalarını beklemiyoruz onlardan. Alt tarafı oyun oynayacaklar.

ORGANİZASYON FİRMASI KURMAK ANKARA 

Eleman seçimi yaparken elemanlarınızın yüz güzelliği ve fiziklerinin düzgün olması da çok önemli. Organizasyon firması kurmak ankara olarak hepimiz çalışma arkadaşlarımızın bir takım kriterlere sahip olmasını isteriz. Sonuçta göz önünde bulunan bir iş yapıyoruz ve bu nedenle hanımların güzelliği de önemli bir kriter olarak karşımıza çıkar. Bunun dışında aldığınız her başvuruda kişilerin oyun havalarına yatkınlığını sorgulayın. Bu işi keyif alarak yapmaları da çok önemli. Oyun oynarken kendilerini ne kadar mutlu hissederlerse, onları izleyenlerde o kadar mutlu olacaktır. İşimizin olmazsa olmazı diğer önemli şartı da koşulsuz şartsız güler yüzlü olmaktır. Belki sahne alacağımız gün çok kötü bir şey yaşadık. Mevcut sorunlarımızı müşteri anlamaz. Kimseye belli etmemek gerekir. Asık suratlı bir çalışan sizin o mekanda alacağınız bir çok muhtemel işin önünü kesecektir

ORGANİZASYON ŞİRKETLERİ NE YAPAR

Size ne önemli tavsiyelerimizi sonlara sakladık. Eğer bu işten para kazanmak istiyorsanız düğün salonları ile mutlaka anlaşma yapın. Düğün ve kına konaklarında her yıl yüzlerce organizasyon yapılır. Eğer doğru seçimlerle doğru salonlar ile anlaşma yaparsanız hiç bir çaba sarf etmeden en az 50 organizasyon size gelecek demektir. Üstelik bu sayıya sadece bir yada iki salonla anlaşarak ulaşabilirsiniz. Organizasyon şirketi kurmak bu işte ilerlemek istiyorsanız düşüncenize göre bir ekip kurun. Onlarca salonla anlaşın. Hamamönü, Altınpark ve her ilçede ki düğün salonları. Teker teker gezip tekliflerinizi iletin. Bu sayede sezonda 400 – 600 arası organizasyon işi sadece size salonlardan gelecektir.

Bu hoşunuza gitti değil mi? Tebessüm’ünüze kısa bir ara. Bu o kadar kolay değil. Sorun burada anlaşma yapacak mekan bulamamakta değil. Yüzlerce bile bulabilirsiniz emin olun. Burada püf noktası sahip olduğunuz ekip sayısı. Bir programa ortalama 4 kişi gider. 20 salonla anlaşma yaptığınızı varsayalım. Zaten kına geceleri hafta sonları olur genellikle. 20 salonunda aynı güne programı olacak. En az 80 kişilik bir ekip, onlarca dağıtım aracı ve şoför ihtiyacınız ortaya çıkar. Bu nedenle kesinlikle altından kalkamayacağınız kadar anlaşmaya girmeyin. Aksi taktirde salonlar tarafından yapılan sözleşmeler yürürlüğe girer ve altında çok ciddi olarak ezilirsiniz.

SOSYAL MEDYANIN GÜCÜNE GÜVENİN

Size sık sık iş getirecek son tavsiyemizi bildiriyoruz. İnstergam ve Facebook gibi platformlardan şirket hesabı edinin. Yaptığınız işlerin resimlerini ve videolarını hesaplarınızda sık sık paylaşın. Hiç para harcamadan bile buralardan iş alacaksınız. Birde eğer kanallara reklam vermeyi düşünürseniz geliriniz 2 – 3 katına çıkacak demektir.

Organizasyon şirketi kurmak anlamında bütün bildiklerimizi anlattık. Organizasyon şirketi açmak kaça mal olur kalem kalem fiyatları ile birlikte yazdık. Organizasyon şirketleri ne kadar kazanıyor örneklerini piyasa eğilimleri ile birlikte verdik. Organizasyon şirketi kosgeb başvuru koşullarını açıkladık. Organizasyon şirketi malzemeleri en ucuz nereden alınır söyledik. organizasyon şirketi kurmak kosgeb desteklerini inceledik. Organizasyon şirketi franchise yöntemlerinin boşa kürek çekmek olduğunu gözler önüne serdik.  Organizasyon şirketleri ne iş yapar teker teker anlattık. Burada eklemeyi unuttuğumuz bir şey olduğunuz düşünüyorsanız bize bildirin, yayınlayalım…

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?