0543 402 94 97
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız
26 Ağustos 2017
684 kez görüntülendi
ANKARA DAVUL ZURNA

ANKARA DAVUL ZURNA

Ankara Davul Zurna üstlendiği her projede gerek iş dünyasına gerekse insanlığa değer katma amacı taşır. Ankara Davul Zurna Kiralama ekipleri yıl boyunca Ankara’nın her ilçesine, her mahallesine yorulmadan hizmet götürmektedir. Ankara Davul Zurna Ekibi sadece müzikteki başarısı ile yetinmeyip Ankara Davul Zurna Kiralama Fiyatları olarak ta, en uygun fiyatları vererek rakipsiz olmayı başarmıştır. Ankara Davulcu kendi klasmanında en iyi davulcudur. Üstelik şu anda piyasada ki davulcuların çoğunun ustasıdır. Ankara Zurnacı Türkiye’de ve Dünya da bir çok yarışmada derece yapmış düğünlerin aranan müzisyenidir.

Ankara Yöresel Davul Zurna Kiralama bütün programlarında stil danışmanlarımızın ve tarihçilerin çalışması ile tasarladıkları yöresel kıyafetlerini giyerek çıkmaktadır. Bu kıyafetler de neden tarihçilere danışıyorsunuz? diye sorarsanız davul zurnanın binlerce yıllık tarihine bakmanızı tavsiye ederiz. Davul ve zurna Türklerin milli çalgıları dır ve Türkler tarih sayfasına çıktığı ilk andan itibaren görülmeye başlamıştır.

Türkler bu çalgıları hem düğünlerinde hem savaşlarda kullanmış ve çalgılarımız kimliğimiz ile özdeşleşmiştir. Bildiğiniz gibi Türkler yerleşik hayat geçmeden öncede sonrada hayvancılık ile yakından ilgilenmiş, hayvancılığı kendileri için geçim kaynağı yapmıştır.

Köylerde bulunan büyük ve küçük baş hayvanların hepsi köyün çobanlarına emanet edilerek dağlık alanlara ve yaylalara sürülmüş çobanlar bu seyahatlerde ‘kaval’ adı verilen çalgılar ile sürüleri kontrol etmeyi başarmıştır. Kaval yapısı itibari ile Zurnanın atasıdır. Aralarında müzik anlamında çok fazla bir fark yoktur. Kaval çalan biri rahatlıkla zurnayı, zurna çalan biride rahatlıkla kaval çalabilmektedir.

Yukarıda ki bütün örneklerden de anlaşılacağı gibi davul ve zurna gündelik hayatımızda, eğlencelerimizde, yaptığımız işte, hatta mehter takımının çaldığı büyük davullar ve seslendiriciler göz önüne alındığında savaşlarda bile karşımıza çıkan milli çalgılarımızdır.

Tam olarak bahsettiğimiz sebeplerden dolayı davul ve zurnayı alelade çalmak ve sadece ticari anlamda bu işi yapmak adetlerimizi de inkar ettiğimiz alamı doğuracaktır. Tarihçilerimizden aldığımız bilgiler sayesinde eski köy düğünlerinde davulcu ve zurnacıların giyindiği yöresel kıyafetleri stil danışmanlarımızla sıfırdan tasarlayıp ekiplerimizin yöresel kıyafeti yaptık.

Ankara Davul Zurna çalgılarına bu derece bağlı harika Ankara Davul Zurna Ekibi personellerinden oluşmaktadır. Ankara Davul Zurna Kiralama yapmak isteyen herkesi şirketimize davet ediyoruz. Ankara Yöresel Kıyafetli Davul Zurna Ekibi ni isterseniz firmamızda bulunan stüdyomuzda canlı canlı izleyip kararınızı verebilirsiniz. Ankara Davulcu ve Ankara Zurnacı arkadaşlarımızın performanslarını şirketimize gelecek kadar müsait değilseniz sitemiz üzerinde ki videolardan da takip edebilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?