0543 402 94 97
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

SIRA GECESİ

23 Ağustos 2017
2 kez görüntülendi
SIRA GECESİ

SIRA GECESİ

Sıra Gecesi aslen Şanlıurfa ilimizin kültürüdür. Bu kültür zamanla bütün güney doğuya oradan da bütün Türkiye’ye yayılmıştır. Ankara Sıra Gecesi Mekanları son yıllarda popülerlik kazanmış, kızlarımız kınalarını bu organizasyonla büyüleyici bir hale getirmiştir. Ankara Urfa Sıra Gecesi programlarınız kusursuz gerçekleşsin istiyorsanız bizi arayın. Ankara’da Urfa Sıra Geceleri öyle bir hal almıştır ki artık Urfa da bile böylesini görmek neredeyse imkansızdır.

Urfa Sıra Gecesi Mekanları sadece müzik olarak değil, mekan olarak ta bu programı kaldırabilecek bir yapıda olmalıdır. Urfa Sıra Gecesi Fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sıra Gecesi Nedir sorusunun cevabını gelin hep birlikte öğrenelim. Sıra gecesi uygun bir mekanda gerçekleşen sözlü, sazlı, sohbetli bir eğlence gecesidir.
Adındanda anlaşılacağı gibi sıra geceleri, erken bir saate yapılmaz. Bütününde eşsiz bir eğlence, musiki barındırır.

Büyük bir grubun müziği ile katılımcılar kendilerinden geçer. Sıra gecesinde urfa yöresine ait tatlar sofraları süsler. Bunların başında da çiğ köfte gelir. Çiğ köfte artık hemen her yerde gördüğümüz etsiz çiğ köftelerin aksine bütün etle yapılmış mükemmel bir lezzete sahip inanılmaz bir atıştırmalık olarak göze çarpar. Üstelik çiğ köfte usta ellerde yapıldıysa sanılanın aksine hazmı oldukça kolaydır.

Son yıllarda sıra gecesi, kına programları ile birlikte inanılmaz bir ambiyans oluşturmaktadır. Böyle profesyonelce bir eğlenceye katılan davetlilerle yapılan görüşmelerde davetliler hayatlarında en çok eğlendikleri gün olarak bu programdan bahsetmektektedir. Bu tür kınalar da program rutin bir sıra gecesi ile başlar. İkramlar, saz, söz, musiki ile devam eden gecede sınırsız oyun ve halay havaları da çalar. Daha sonra ekibimizin parçası iki kına kızı gelin hanımı aralarına alarak ortaya getirir. Gelin bu esnada davul çalmaktadır. Önceden belirlenen bir ritüelle kızın kınası yakılır.

Ankara Urfa Sıra Gecesi Mekanları, Sıra Gecesi Nedir, Ankara’da Urfa Sıra Geceleri, Ankara Sıra Gecesi Organizasyonu, Ankara Sıra Gecesi Fiyatları ile ilgili bilgilerin aktarıldığı makalemizin sonuna geldik. Umarım içeriğimizi beğenmişsinizdir. Eğer sizin için yararlı bir paylaşım gerçekleştire bildiysek bu yazıya yorum yapın. Makalemizi daha yoğun bir kitleye ulaştırmamıza katkıda bulunun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?