0543 402 94 97
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

SİNCAN KINA ORGANİZASYON

05 Nisan 2018
401 kez görüntülendi
SİNCAN KINA ORGANİZASYON

SİNCAN KINA ORGANİZASYON

Sincan kına organizasyon ek iş olarak değil tek iş olarak ilçemizde sincan kına gecesi organizasyonu olarak çalışmalarını sürdürüyor. Kına organizasyon sincan beğenilmemesi mümkün olmayan şovlarla karşınıza çıkıyor. Ankara sincan kına organizasyonu erken alımlarda bir profesyonel fotoğrafçıyı kampanya dahilinde ücretsiz gönderiyor. Sincan kına organizasyon firmaları arasında eşsiz bir yere sahip olan firmamızı mutlaka alın. Bizden teklif almadan başka bir yerle anlaşmayın. Firmamız aynı zamanda sincan davul zurna ekibi ile gelin çıkartmalar da yapıyor.

Sincan kına orgnanizasyon çıkartma esnasında davul zurna eşliğinde yörelere ait oyunlar oynanır. Bu sırada kız tarafından biri çeyiz sandığına oturarak bahşiş almaya çalışır. Bahşiş gelmeden sandıktan asla kalkmayacak olan bu kişi eğlenceli anların yaşanmasına sebep olur. Bu adete ‘sandık kapma’ denir. Ancak bahşişi alan kişi sandıktan kalktığında çeyiz erkek tarafı tarafından taşınmaya başlar. Gelinin akrabaları ve arkadaşları tarafından bu eve gelinin çeyizleri serilir.

Sincan kına gecesi organizasyonu Çeyiz serme eski bir adet olup günümüzde pek gerçekleştirilmesede hayla bazı yörelerde kullanılmaktadır. Çeyiz sermenin tamamlanmasından bir kaç gün sonra gelin hamamı tertip edilir. Gelin hamamı kına gecesinden önce yapılan en önemli merasimlerinden biridir. Bu gelenek Osmanlı’dan günümüze gelmeyi başarmıştır. Şu an nadirde olsa Erzurum – Kars yöresinde gerçekleştirilmektedir. Çok eğlenceli ve uygulanması gereken ritüellerdendir. Bu merasimde gelinin kına gecesinden önce hamama götürülmesi çalgılı, çengili, ziyafetli düğün öncesi kadınların katıldığı bir gündür.

Kına organizasyonu sincan bu günde kız ve erkek tarafının kadınları toplanır ve gelini hamama götürürler. Damadın annesi gelin için hazırlamış olduğu hamam bohçasını açar. Gelini ile birlikte eşe dosta hava atmış olur. Bu günlerin başka bir amacıda damat annelerinin gelinlere bakma şanslarının olmasıdır.
Gelin hamamını da tamamlayan düğün ahalisi düğünden bir gün önce ‘Bayrak Kaldırma’ merasimini gerçekleştirir.

sincan kına organizasyon mutlu günlerinize şahitlik etmekten mutluluk duymaktadır. Sincan kına gecesi organizasyonu heyecanınızı sizinle paylaşacak. Kına organizasyon sincan daima sizi düşünür. Ankara sincan kına organizasyonu hep şenlik havasında geçer. Sincan kına organizasyon firmaları sayesinde geceleriniz düğününüz den çok daha görkemli olacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?