0543 402 94 97
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

NİLAYIN KINA GECESİ – HAMAMÖNÜ

10 Aralık 2017
236 kez görüntülendi
NİLAYIN KINA GECESİ – HAMAMÖNÜ

NİLAY GELİNİN KINA GECESİ

Nilay Hanım’da Ankara’da bir çok kişinin yaptığı gibi kına gecesi için Ankara Kına Gecesi Organizasyon Şirketleri arasından Başkent Organizasyonu seçti. Bize gelmeden tam 4 ay önce Nilay Hanım ilk defa bir arkadaşının kına gecesinde görmüş bizi. O gün sergilenen gösterilerden ve geceden oldukça keyif alan Nilay hanım kendi kına gecesi içinde bizimle anlaşmaya bizi gördüğü anda karar vermiş. Gelin bu kısmı onun ağzından dinleyelim.

‘Hiç unutmuyorum. Esra diye bir arkadaşımın kına gecesine davetliydim. Kına günü gerekli hazırlıklarımı yapıp salona gittim. Kapıda Başkent Organizasyonun nedime ekibi vardı. O kadar uyumlu, güler yüzlü, tatlı kızlardı ki. İnsanı görür görmez etkileyen kostümleri ve enerjileri vardı. Gül suyu ve lokum ikramında bulundular. Doğrusu bu karşılama bile başlı başına beni benden almaya yetmişti. Zira sürekli kınalara katılan biri olarak çok organizasyon firması gördüm. Ama daha ilk andan tertip ve düzenleri ile beni bu kadar etkileyen bir ekiple hiç karşılaşmamıştım’ Nilay hanım o güne dek gördüğü yüzlerce organizasyon şirketi içinden bizi seçti. Peki neydi bunun sebebi? Gelin hep birlikte kendisi ile gerçekleştirdiğimiz söyleşimize geçelim ve kendi kınası ile ilgili görsel ve videolara göz atalım.

Başkent Organizasyon: Nilay Hanım. İlk gördüğünüz anda ekibimizin tertip ve düzenine, uyum ve güler yüzlülüğüne hayran kaldığınızı söylediniz. Peki kendi kınanız için bizimle çalışmaya daha içeri girmeden mi karar verdiniz?

Nilay Hanım: Aslında bakarsanız ekibinizi ilk gördüğüm anda kendi kınamla ilgili hiçbir şey kafamda canlanmamıştı. Daha doğrusu 4 ay sonra benimde kınamın olacağı aklımda bile değildi o an. Karşılama beni ziyadesi ile memnun etti. Fakat sizinle çalışamaya içeri girdiğimde gördüklerimden sonra karar verdim.

Başkent Organizasyon: Peki neler gözlemlediniz, bize kısaca gözlemlerinizi aktarır mısınız?

Nilay Hanım: ilk izlenim her zaman önemlidir. Daha önce belirttiğim gibi ben ilk sizi gördüğümde büyülenmiştim. Karşılamadan sonra salona girdim. Ortamda profesyonel bir dokunuş vardı. Nedime ekibinden iki kişi kapıda karşılamasını sürdürürken iki kişide yeni gelen misafirlere paketler dağıtıyordu. Kendi paketimi alıp merakla açtım. İçinden tef, nedime bilekliği, nedime tacı, el gülü, el mumu gibi farklı metaryerler olan bir paketti bu. Böylesini ilk defa görmüştüm. Bir çok organizasyon firması bu konularda oldukça cimri davranır. En fazla onar misafire bu ürünleri dağıtır ve onları da program sonunda toplar. Şimdi ise yüzlerce misafire aksesuarlar hediye ediliyordu. Bu bana tutulan organizasyon firması için ciddi bir bütçe ayrıldığını düşündürdü.

Başkent Organizasyon: Neden programlarımızın çok pahalı olduğunu düşündünüz?

Nilay Hanım: Dediğim gibi alışılmışın aksine onlarca değil yüzlerce hediye dağıtılıyor ve firmanız bunların hiçbirini geri toplamıyordu. 4 davul + 4 nedime kız + 1 organizatör + 1 fotoğrafçı program alanındaydı. Tam 6 kişi programın kusursuz geçmesi için sürekli çalışıyordu. Dağıtılan bütün içerikler, bütün malzemeler, a dan z ye size ait ne varsa çok ama çok kaliteliydi. Her şey oldukça zengindi. Paket çok cömert hazırlanmıştı. Bu sebeple programın fazlaca pahalı olduğunu düşündüm ilk anda.

Başkent Organizasyon: Paketlerimizin her bütçeye uygun olduğunu nasıl anladınız sonra? Bizimle görüştükten sonra mı arkadaşlarımız fiyat hakkında bilgi verdi?

Nilay Hanım: Hayır. Gelin yakın arkadaşımdı. Bir ara kardeşi nezaketen hoş geldiniz demek için masamıza oturdu. Gelinin kardeşine şaka ile karışık ‘on bin lira tuttu herhalde program’ dedim. Oda bana gerçek fiyatı söyledi. Şok oldum. Daha önce katıldığım kına gecelerinde de organizasyon fiyatlarını merak ettiğim için soruyordum. Sizin beşte birinizi yapan firmalar en az üç kat daha fazla fiyat veriyordu. İnanamadım. Sonra arkadaşımın kardeşi gerçeği açıkladı. Bana Başkent Organizasyonun her sene binlerce organizasyon yaptığını, her sezonda bütün gidecek ürün, malzeme ve ekipmanı sezon başında toptan aldığını başka firmaların bir liraya mal ettiği bir tefi 0.5 kuruşa mal ettiğini anlattı. Firma için paranın değil müşteri memnuniyetinin önemli olduğunu, fotoğraf çekimini hediye ettiklerini söyledi. işte o an sizinle çalışmaya karar verdim.

Başkent Organizasyon: Nilay Hanım bizimle katıldığınız söyleşi için çok teşekkür ederiz. Röportajımızı eğer uygun görürseniz sizin kınanızdan seçtiğimiz görsel ve resimler ile sitemiz üzerinde yayınlayacağız. Birde bizim hakkımızda ne düşündüğünüzü anlatan kısa bir video çekmiştik eşiniz Emre bey ile. Müsadeniz olursa onuda koymak istiyoruz.

Nilay Hanım: Tabi ki! Memnun bile olurum. Ben herkese sizi zaten tavsiye ediyorum. Sitenizin ziyaretçileri sosyal medya hesaplarıma bakarlarsa oradan da görebilirler. Daha geçen gün bir arkadaşımızın kınası organizasyon firması yüzüne rezil oldu. Ben kimsenin hayatının en özel gününün rezil olmasını istemem. Ben sayenizde rüya gibi bir gece yaşadım. Herkesin gecesi de böyle geçsin isterim.

Başkent Organizasyon: Size teşekkür ederiz. Emre bey ile sonsuz saadet ve mutluluk dileriz.

Nilay Hanım: Ben size teşekkür ederim. Hemde her şey için. Hoşça kalın.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?