0543 402 94 97
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız
07 Eylül 2017
1 kez görüntülendi
NEDİME

NEDİME

Nedime yabancı bir terimdir. Nedime Kına Kıyafetleri toplumuzda yöresel kıyafetlerden oluşur. Nedime Kaftanı Kiralık işi yapan firmalardan biride bizim firmamızdır. Nedime Kiyafeti Kiralama konusunda çok uygun fiyatlarla sizlere yardımcı olmaktayız. Nedime Bindallı Kiralama için de bizden yardım alabilirsiniz. Nedime Ne Yapar, Nedime Nasıl Giyinir, Nedime Görevleri, Nedime Ne Giyer Sorularının açıklamalarını aşağıda bulabilirsiniz.

Nedime Kızlar soylu kişilere evlendikleri gün düğünlerinde yardım eden kızlardır. Ancak Nedimeler nedimesi oldukları hanımlardan daha aşağı bir sınıfa mensup olmadırlar. Yani bu nedimenin batıda ki karşılığıdır. Nedime kelimesi Avrupa kökenli olup toplumumuza sonradan girmiştir. Türkiye’de özellikle kına gecelerinde geline yardımcı olan bayanlar Avrupa da ki anlamı ile değil, ortama değişiklik katmak ve Kına Kızını yalnız bırakmamak için varlardır.

NEDİME NASIL GİYİNİR

Öncelikle belirtmemiz gereken husus şudur. Nedime diye bir şey olmaz. Nedimeler olur. Çünkü evlenecek hanımın bir nedimesi olmaz. Birden fazla nedimeleri olur. Bu grupta ki herhangi bir kızda Nedime olarak adlandırılır. Peki Nedimeler Ne Giyer? Öncelikle Nedimeler ne giyerlerse giysinler grubun hepsinin kıyafeti aynı olmalıdır. Farklı farklı tercihler yapılmaz. Eğer Nedime Çiçeği de olacaksa çiçeklerin de tek tip olanı seçilmelidir. Yalnız düğünü yada kınası olan kızın kıyafeti farklı olmalıdır. İlk bakışta gelinin kim olduğu rahatlıkla seçilmelidir.

NEDİME GÖREVLERİ

Nedimelerin başlıca görevi düğün yada kına boyunca geline her konuda yardım etmektir. Kıyafet tertip düzenden gelinin özel ihtiyaçlarına ve gelinin giydirilmesine kadar bu grup görevlidir. Tabi günümüzde nedimeler biraz daha görsel şölen için oluşturulmaktadır. Özellikle kına gecesinde nedime kiralama alışkanlıkları hızla artmış bu alanda talep geçen yıllara göre yüzde – bin artarak başlı başına bir sektör oluşmasına sebep olmuştur.

NEDİME NE YAPAR

Şimdi size gerçek anlamında değil günümüzde nedimelerin ne yaptığı hususunda bilgiler aktaracağız. Nedimeler kına için kiralanmışsa kına nedimeleri olarak adlandırılır. Nedimeler kızın kına yakımından kalabalığı coşturmaya kadar bir çok aktivite gerçekleştirir. Hatta 3 – 4 kostüm değiştirerek farklı yörelere ait eğlenceli oyunlar sergilerler. Nedimeler davul ve tef çalar. Anlaşmanıza göre testi kırma adetimizi yerine getirir.

NEDİME BİNDALLI KİRALAMA

Nedime kızlarınızı kendiniz hazırladıysanız size bu aşamadan sonra sadece lazım olan Nedime Bindallı Kiralama yapmaktır. Bu kiralamayı gerçekleştirmek için site üzerinde bulunan telefonları arayabilirsiniz. Kına geceleri için isterseniz kaftan, isterseniz bindallı kiralayabilirsiniz.

Nedime olmak profesyonellik gerektirir. Nedime Kına Kıyafetleri maksimum uyum için özel olarak seçilmelidir. Nedime Kaftanı Kiralık yapmak isteyenler öncelikle kendilerine teslim edilecek kaftanların kullanılabilirlik durumu ile ilgili bilgi almalılardır. Nedime Kıyafeti Kiralama yaparken kıyafetlerin tek tip olmalarına mutlaka dikkat edin. Nedime Ne Yapar, Nedime Nasıl Giyinir, Nedime Görevleri, Nedime Ne Giyer sorularına açıklık getirdiğimiz makalemizin sonuna geldik. Daha ayrıntılı bilgi almak için bizi arayın

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?