0543 402 94 97
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız
27 Ağustos 2017
323 kez görüntülendi
KOLEJ DAVUL ZURNA

KOLEJ DAVUL ZURNA KİRALAMA

Kolej Davul Zurna Kiralama bugün Kolej sosyete pazarının hemen arkasında bulunan bir binada gelin çıkartma merasimine katıldı. Kolej Davul Zurna erkek tarafı tarafından kiralanmış, kız evinin önüne davet edilmişti. Kolej Davul Zurna Ekibi gelin çıkartmak için erkek tarafı gelmeden önce verilen adrese ulaşmıştı. Arkadaşlarımız diğer programların aksine gelin çıkartma merasimlerinde talimat gelmeden çalmaya başlayamazlar. Kolej Davul Zurna Kiralama Fiyatı ile bu durumun uzaktan yakından bir alakası bulunmamaktadır. Kolej Davulcu yada Kolej Zurnacı eğer bir nişan, düğün, kına gibi merasime davet almış olsa idi misafirleri karşılama adına mekana ulaşır ulaşmaz çalmaya başlardı.

Kolej Davul Zurna gelin çıkartma merasimlerin de özellikle talimat beklemektedir. Erkek tarafını temsil eden biri arkadaşlarımıza çalmaya başlayın diyene kadar zurna çalmamakta, davul vurmamaktadır. Çünkü gelin alma merasiminde davulun vurmaya başlaması, zurnanın çalmaya başlaması erkek tarafının geldiğini cümle aleme ilan eder.

Kız tarafı erkek tarafının geldiğini bu şekilde anlar ve evlerinde ki hazırlığı davul zurna sesine göre yönetir.
Kolej Davul Zurna Kiralama genellikle erkek tarafının araç konvoyu görününce kendiliğinden çalmaya başlar. Korna seslerine karışan çalgı sesleri bir an da ortalığı inletir. Ses karmaşası çok uzaklardan duyulur. Eğer aile isterse yukarı çıkmadan önce evin önünde bir süre çalma işlemine devam eder. Tabi bunların hiçbiri daha önce aile ve bizim aramızda konuşulmaz.

Anlaşmak ve mevcut durumda yapılması gerekeni yapmak için illa sözlü iletişim gerekmez. Biz hem tecrübelerimiz sayesinde, hemde katılımcıların davranışlarına göre eylemlerimizi gerçekleştiririz.

Kolej Davul Zurna Ekibi kız evinin önünde çalmaya devam ederken, gelin çıkartmaya gelen düğün sahipleri dilerlerse burada bir süre oynar. Gelin çıkartma işlemine genellikle erkek tarafının çok yakınları katılır. Çünkü bu grup şehir turundan sonra direkt olarak salona geçecek ilk misafir topluluğudur. Düğün başlamadan çok önce konvoyun salonda olmasının sebebi misafirleri karşılayacak aile büyüklerinin de konvoy içerisinde yer almasıdır.

Kolej Yöresel Kıyafetli Davul Zurna Ekibi gelin hanım ailesi ile helalleşip eşinin kollarında aşağı indiğinde de çalmaya devam eder. Oynamak isteyen herkes yine burada oynar. Konvoyun şehir turu için yola çıkması ile birlikte gelin çıkartma merasimi tamamlanmış olur. Bu aşamada ekibimiz eğer düğün içinde kiralandıysa kendi aracı ile konvoya katılıp düğün sahipleri ile birlikte salona geçer.

Eğer kiralama işlemi sadece gelin çıkartma için gerçekleşmişse ekibimiz malzeme ve ekipmanlarını toplayarak bir sonra ki program için yola çıkar.

Kolej Davul Zurna sezonda yukarı da anlattığımız gibi binlerce gelin çıkartma merasimine katılmaktadır. Kolej Davul Zurna Ekibi düğün sezonunun hareketli olduğu aylarda günde 15 gelin çıkartma programına katılarak erişilmesi zor bir çalışma performansı ortaya koymuştur.

Kolej Davul Zurna Kiralama yapan müşterilerimiz için düzenlediğimiz memnuniyet ankentlerinde müşterilerimizin bir çoğunun kalitenin yanında Kolej Davul Zurna Kiralama Fiyatları sebebi ile de bizi tercih ettiklerini gördük. Kolej Davulcu ve Kolej Zurnacı kiralama fiyatlarına gelecek senede asla zam yapılmayacağının müjdesini buradan veririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?