0543 402 94 97
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

KEÇİÖREN KINA ORGANİZASYON

02 Aralık 2017
269 kez görüntülendi
KEÇİÖREN KINA ORGANİZASYON

KEÇİÖREN KINA ORGANİZASYON

Keçiören Kına Organizasyon merkezinin Keçiören olması dolayısı ile bu bölgede ki müşterilerine özel hizmet veriyor. Keçiören Kına Organizasyonu kapasitesi oldukça geniş salonumuzda yapılmaktadır. Keçiören Kına Gecesi Organizasyonu için dilerseniz mekansız sadece organizasyon olarak seçim de yapabilirsiniz. Keçiören Kına Organizasyon Paketleri daha önce görmediğiniz detay ve inanılmaz fiyatları ile hizmetinizde. Keçiören Kına Organizasyonu Fiyatları 750 Tl den başlamaktadır.

Kına Adetimizin oluşumu ile ilgili derlediğimiz bilgiler aşağıdadır. Keyifli okumalar”.

Kına yakma adetinin tarihi gelişimini tespit emek asırlar boyu yaşanan göçler ve kültürel kaynaşmalar sebebi ile çok zordur. Çok tanrılı dönemlerden günümüze geldiği düşünülür. Araştırmacılara göre kına yakma adeti tanrıya adanan kurbanların kına ile süslenmesi ile başlamıştır.

Daha sonra ölümü bekleyen yaşlılar saçlarını kına ile süslemeye başlamıştır. Böylece bedenlerinin ve ruhlarının Tanrıya ait olduğunu göstermeyi amaçlamışlardır. Millattan önceki yüzyıllarda yaşayan insanların ceset kalıntıları incelendiğinde kınalı süslemelere rastlanır. Buda yukarıda ki görüşü destekler niteliktedir. Bu şekilde kına geceleri yüzyıllardır yaşayan bir gelenek olarak günümüze kadar ulaşmıştır.

Araştırmaların bir kısmı ise kınanın Hindistan’dan gelen bir gelenek olduğunu ileri sürmektedir. Kimisi de Orta doğu ve Afrika’da eski şamanlardan beri uygulandığı kanaatindedir. Arkeolojik kazılara bakıldığında ise eski dönemlerde insanların mumyalanmadan önce kınalandığı görülmektedir. Kına geleneği her ne kadar Tanrı’ya armağan edilen canlar üzerinde başlamışsa da günümüzde nişanlarda, kına gecelerinde, sünnet düğünlerinde ve askere gitme merasimlerinde kullanılır hale gelmiştir.

Keçiören Kına Organizasyon gelenek ve göreneklerimiz doğrultusunda merasiminizi gerçekleştirir. Keçiören Kına Organizasyonu yaptırmaya karar verdiğiniz anda bizi arayın. Keçiören Kına Gecesi Organizasyonu ekibi sizinle her ayrıntıyı tasarlayarak ve prova ederek o muhteşem geceye hazırlık yapsın. Keçiören Kına Organizasyon Paketleri arasından sizin için uygun olanı seçin, Keçiören Kına Organizasyon Fiyatları avantajları ile muradınıza erin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?