0543 402 94 97
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

GÜMÜŞHANE YÖRESİ DAVUL ZURNA KİRALAMA

24 Ağustos 2017
351 kez görüntülendi
GÜMÜŞHANE YÖRESİ DAVUL ZURNA KİRALAMA

GÜMÜŞHANE YÖRESİ DAVUL ZURNA KİRALAMA

Gümüşhane Yöresi Davul Zurna denilince akla ilk gelen Gümüşhane eğlenceleri dir. Gümüşhane de her şey bir başka yaşanır. Futbol tutkusu bile bu ilimizde başkadır. Gümüşhane Yöresi Davul Zurna Ekibi birbiri ile tam uyumlu çalışan üstatlardan oluşur. Gümüşhane Yöresi Davul Zurna Kiralama Fiyatları diğer bölgelere nazaran oldukça uygundur. Gümüşhane Yöresi Davulcu davulunu başının üzerine alarak ve meydanda dönerek yaptığı dans çeşidi ile ünlüdür. Gümüşhane Yöresel Zurnacı ise davulcunun peşinde belirli bir düzen ve figür ile döner.

Ankara Gümüşhane Davul Zurna bulmak oldukça güçtür. Bu alanda maalesef kadifiye müzisyen kıtlığı yaşanmaktadır. Birde Ankara da olunca zaten az sayıda olan davulcu ve zurnacının temini neredeyse imkansız bir hal almaktadır. Firmamız tam da bu noktada ortaya çıkmakta sizin gönlünüzde ki ekibi tarafınıza temin etme görevi üstlenmektedir.

Gümüşhane Düğünleri çok hareketli geçmekte katılımcıların yoğun olarak vakitlerini oyun pistlerinde geçirdikleri düğünlerdir. Yöremiz de kız kaçırma olaylarına sıklıkla rastlanır. Neyse ki olaylar genelde tatlıya bağlanır ve düğün günü kız tarafınında düğüne katılması sağlanır. Gümüşhane Düğünleri silahların atılmadığı, alkollü sofraların kurulmadığı ender düğünlerdendir. Bu sebeple olayların ve istenmeyen görüntülerin ortaya çıkma olasılığı oldukça düşüktür.

Gümüşhane Düğün Yemekleri titizlikle kadınlar tarafından hazırlanır. Kimi zaman işinin ehli ahçılar da bu program için kullanılır. Gümüşhane halkı yardımlaşmayı seven, birbirine tutkun insanlardır. Düğün Yemekleri bir çok komşunun desteği ile hazırlanmaya başlar.

Kalabalıkta yapılan işten ise herkes keyif alır. Yorgunluklar unutulur. Hatta bir çok vatandaş düğün kazanına benimde katkım olsun diyerek bazı malzemelerin alımını üstlenir.

Gümüşhane Yöresi Davul Zurna bu ahlaklı insanların bağrından kopup gelen nesillere emanet bir değerdir. Gümüşhane Yöresi Davul Zurna Ekibi sizleri hiçbir konuda asla yanıltmayacak ve güveninizi boşa çıkartmayacaktır. Gümüşhane Yöresi Davul Zurna Kiralama hizmetlerinin tanıtıldığı sayfamızın sonuna geldik. Vaktinizi ayırdığınız için sağ olun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?