0543 402 94 97
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

GELİN DİYETİ

01 Mayıs 2018
186 kez görüntülendi
GELİN DİYETİ

GELİN DİYETİ

Gelin diyeti hızla kilo vermek isteyen gelinlerimizin ilk tercihi. Gelin diyeti ile zayıflayanlar arasına katılmak için bugün hemen diyete başlayabilirsiniz. Gelin diyeti yorumları genelde yapanların haftada 3 kilo verdikleri şeklindedir. Gelin diyeti ile kilo verenler arasına metabolizmaları yavaş olanlarda bu oran biraz daha az olabilir. Gelin diyeti nasıl yapılır birazdan size açıklayacağız. Taylan kümeli gelin diyeti hakkında bilgi verirken, gelin diyeti yapanlar yorumlari inceleyeceğiz. Buyurun başlıyoruz.

GELİN DİYETİ İLE ZAYIFLAYANLAR

Gelin diyeti ile zayıflayanlar oldukça fazladır. Hızlı kilo verdirmesi sebebi ile düğün öncesi kadınların en fazla tercih ettikleri diyet olarak göze çarpmaktadır. Ayça kaya gelin diyeti yapanlar arasında yaptığımız araştırma sonucu uygulayıcıların hemen hemen haftada 3 kilo verdikleri yönündedir. İlk haftalar kilo verme olayı bünyeden bünyeye farklılık göstermekle birlikte oldukça hızlı gerçekleşmektedir. Ancak sonraki haftalarda 1 kilo zayıflandığı gibi bazı haftalar üst üste kiloda hiç değişiklik olmamaktadır. Bu oldukça doğal bir durumdur. Kişinin paniğe kapılmamasını maksimum sadakatle diyet listesine bağlı kalması gerekir. Yaklaşık 3 aylık bir gelin diyeti 10 – 17 arasında bir kilo verme kuvvetle muhtemeldir.

GELİN DİYETİ YORUMLARI

Gelin diyeti yorumları yapanların emeğini boşa çıkartmadığını açık seçik gösteriyor. Sonuçtan memnun olmayan kişilerde vardır kuşkusuz. Unutmamalıyız ki bir ilacın bile etkisi yada etki edeceği süre kişiden kişiye değişiklik gösterir. Sık sık toplumda da denk geliriz. Deyim yerinde ise her öğün üç kişilik yemek yiyen biri gayet fit ve sağlıklı gözükürken ‘su içse yarıyor’ dediğimiz insan tipleri de vardır. Her bireyin metabolizması bir diğerininkinden farklı çalışır. Bazı bünyeler hızla yediğini eritirken, metabolizmasının yavaş çalıştığı bir kişinin kilo vermesi hem daha güç hemde diğer örneğe göre daha az olacaktır. Tabi bunda yaptığımız iş, gün içerisinde ki hareketliliğimiz, harcadığımız efor, günlük içtiğimiz su miktarı, diyetimizi spor ile desteklemek gibi bir çok yan etmende vardır.

GELİN DİYETİ İLE KİLO VERENLER

Gelin diyeti ile kilo verenler kısaca yaptığı diyette başarılı olup istediklerini alanlar sadece diyet yapmadıklarını özellikle belirtiyor. Yaptığınız gelin diyeti sadece besin listesinden oluşmamalı. Diyetinizi bol su içerek ve düzenli spor yaparak kesinlikle desteklemelisiniz. Biraz dişinizi sıkarsanız diyetinizden kesinlikle maksimum sonuç alacaksınız. Bazen insanlar zayıflamak için hiç bir şey yememeyi göze alırlar. Halbuki bu çok büyük bir yanlıştır. İnsan vücudu oldukça akıllıdır ve kendi sezileri vardır. Yemek yeme sürenizi ne kadar uzun tutarsanız bırakın zayıflamayı kilo alma ihtimaliniz bile oluşacaktır. Diyelim ki sabah dokuzda kahvaltı yaptınız. Ve ertesi gün sabah dokuza kadar hiç bir şey yemediniz. Vücudunuz ilk besin maddelerini bir daha ertesi gün yemek yiyeceğinizi yani uzun bir süre besin gelmeyeceğini düşünerek depolar. Çünkü vücudumuzun enerjiye ihtiyacı vardır. Biz enerjimiz büyük bir kısmını yediklerimizden alırız. En nihayetinde yemek yeme süreleri uzadıkça sistemimiz kendisini daha yavaş çalıştırır. Çünkü metabolizma bir şekilde ayakta kalmalıdır ve enerjiye ihtiyaç duyan vücut yediklerini mümkün olduğu kadar geç eritecektir.

Yukarıda ki sebepten de anlaşılacağı üzere hiç yememek, aç kalmak zayıflama sebebi değildir. Başarıya ulaşmayacağı açık bir eziyet çekme çabasıdır. Diyet listelerin hemen hemen hepsi üç tam öğün ve bir çok ara öğünlerden oluşur. Sürekli besinin gelmesine alışan vücut nasıl olsa geleceği için yeni gelecek besine yer açmak adına metabolizmayı hızlandırır. Ne tüketirsek tüketelim hızla enerjiye çevrilerek sistem tarafından yakılır. Tabi diyet listemiz de sindirimi daha kolay gıdalardan oluşur. Kızartmalardan uzak durmak sadece ideal kilomuz için değil, sağlığımız içinde oldukça önemlidir. Her diyet su içerek yada düzenli spor yaparak desteklenmelidir. Özellikle gelin diyeti yapanlar için su en az diyet listesini harfiyen uygulamak kadar önemlidir. Her halükarda yetişkin bir erkek günde en az 3 litre, yetişkin bir kadın ise 2,2 litre suya ihtiyaç duymaktadır. Tabi su içmekte kararında bırakılmalı çok fazla abartılmamalıdır. Aksi taktirde ciğerlerimiz fazla yorulacağından farklı hastalıklara sebebiyet verebilir.

Eğer daha önce spor yapmadıysanız sizlere profesyonel bir spor merkezi olan emek b-fit şubesine gitmenizi tavsiye ederiz. Alanında uzman eğitmenler eşliğinde son sistem makine ve ekipmanlarla temiz ve nezih bir ortamda spor yapmanın tadını çıkartabilirsiniz. Ancak buna durumunuz uygun değilse spor hakkında size bir kaç tavsiyemiz var.

Bünyenizin spora alışık olmadığını unutmayın. Sadece kilo vermek amacı ile hiç alışık olmadığınız kadar ağır tempoda spor yapmak size ciddi zararlar verebilir. Zaman zaman futbolcuların yada sporcuların bile sahada kalp krizi geçirerek öldüğünü duymuşsunuzdur. Gelin diyeti yapan herkese ilk tavsiyemiz başlangıç için daha düşük tempoda daha basit hareketlerle yola çıkmanızdır. Hayatınızda hiç hareket yoksa, masa başında bir işiniz varsa tempolu yürümek bile size spor anlamında çok şey katacaktır. Bunun dışında internet üzerinden bile rahatlıkla bulabileceğiniz bazı egzersiz videoları ile sporunuzu rahatlıkla yapabilirsiniz. İlk gün 15 dakika tempolu yürüyüşün ardından ikinci gün 20 dakika tempolu yürüyüş yapın. Beşer dakika artırdığınız yürüşünüzü otuz dakikada sabitleyin. Vücudunuz bir kaç gün içinde otuz dakikaya alışınca beşer dakikalık artışlarla altmış dakikaya kadar zamanınızı uzatabilirsiniz.

GELİN DİYETİ

Gelin diyeti yapmak kararlılık gerektirir. Özellikle şekerden uzak durmalısınız. Üstelik şu ana kadar anlattığımız şeyler sadece size kilo verdirmekle kalmaz. Sağlıklı beslenmenin temel ilkeleri tam olarak bunlardır. Hem her vitamini, her besinden azar azar alacaksınız hemde sağlıklı kalacaksınız. Bu rehber sadece zayıflama değil, aynı zamanda sağlıklı beslenme rehberidir.

Teorik açıdan vücudumuzun şekere hiç bir şekilde ihtiyacı yoktur. Çünkü insan vücudu ihtiyacı olan şekeri diğer maddelerden ve gıdalardan üretebilecek donanıma sahiptir. Şeker günümüz obezite sorunlarının başlıca sebebidir. Ağzımıza yıllarca bir gram şeker almasak bile yanlış bir şey yapmayız. Çilek, muz, elma gibi hemen hemen her meyvede şeker vardır. Pirinç, lahana, ıspanak gibi bütün sebzelerde yine şeker vardır. İstemesek bile yediğimiz her şeyde şeker bulunmaktadır bu yüzden biz bunları alırız. Vücudumuza giren şeker yağ olarak depolanır. Yağ ise kilo demektir ve enerjiye çevrilmez. Kısacası aldığımız her şeker depolanmak üzere sindirim sistemine gönderilir.

Türk milleti çayı çok sever. Günde 20 – 30 bardak çay içen insanlar var. Her bardağa bir tane şeker atmak kendinizi zehirlemeniz ile aynı şey demektir. Gelin diyeti yapanlar bu nedenle şekeri sadece düğün gününe kadar değil, hayatlarının tamamından çıkartmalıdır. Yarın bir gün hamile kaldıklarında aynı şeylerin anne karnında ki bebeğe kadar zarar vereceği unutulmamalıdır. Düzenli meyve yemeniz ihtiyaç duyduğunuz şeker miktarını almanızı sağlar. Meyve yerken bile abartıya kaçmamalı 1 adet orta boy elma, bir dilim karpuz, 3 – 5 çilek, büyüklüğüne göre 3 – 5 dilim ananas yenmelidir. Meyve yedikten sonra muhakkak bir bardak süt için yada bir kase yoğurt tüketin. Çünkü meyve kanda ki şeker miktarını normal ölçülerden çok daha üst değerlere ani olarak çıkartır. Süt ve yoğurt kanın şeker ölçüsünü dengeler.

GELİN DİYETİ

Gelin diyeti ile ilgili sizlere bildiğimiz her şeyi anlattık. Gelin diyeti ile zayıflayanlar dan biri olmak için kararınızı verin. Gelin diyeti yorumları aşağıda yer almaktadır. Gelin diyeti ile kilo verenler bundan böyle sağlıklı beslenerek yollarına devam etmelidir. Gelin diyeti nasıl yapılır diye hayıflanmanın bir faydası yok. Taylan kümeli gelin diyeti uygulanması en kolay diyet çeşitidir. gelin diyeti yapanlar yorumlari bize gönderin yayımlayalım. Ayça kaya gelin diyeti yapanlar aldıkları sonuçlardan oldukça memnun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?