0543 402 94 97
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

ETİMESGUT KINA ORGANİZASYON

27 Şubat 2018
273 kez görüntülendi
ETİMESGUT KINA ORGANİZASYON

ETİMESGUT KINA ORGANİZASYON

Etimesgut Kına Organizasyon bindallı kiralamadan, kına tahtı kiralamaya kadar aradığınız her şeyi bir arada bulabileceğiniz lider firmadır. Etimesgut Kına Organizasyonu çalışmalarımızda bölgede girmediğimiz mekan kalmadı. Etimesgut Kına Gecesi Organizasyonu düşünen herkese anlaşmalı mekanlarımızdan özel fiyatlar alabiliriz. Etimesgut Kına Organizasyon Paketleri bulabileceğiniz en iyi paketlerdir. Etimesgut Kına Organizasyon Fiyatları ilk bahar ayı boyunca erken rezervasyonda bir profesyonel fotoğrafçı hediyelidir.

Kına geceleri evlenecek olan çiftlerin birbirlerinin ve ailesinin sevgi, saygı doğrultusunda bir geçimi olacağı inancı ile yapılır. Yörelere ve kabineler’e göre kına gecelerin gerçekleşmesi konusunda farklılıklar görünebilir. Kız kınası, el kınası, erkek kınası, kız toyu, baş bağlama, kına düğünü, kız başı gibi farklı isimlerle adlandırılmaktadır.

Genel olarak kına gelenekleri nişanlı olan gençlerin düğün tarihlerinin belirlenmesi ile başlar. Nişandan düğün haftasına kadar geçen sürede bu gece ile ilgili hazırlıklar yapılır. Bu süreçte hazırlıklar ile ilgili genel ağırlık erkek tarafındadır. Gelinin bindallı, gelinlik, takı ve kılık kıyafet gibi ihtiyaçları alınır.

Çiftlerin yaşayacakları ev ayarlanır ve bu evin eşyaları tamamlanır. Kız tarafı ise çeyiz ve damat bohçası yapmakla ilgilenir. Bunların hepsi iki taraf içinde yorucu ve stresli aynı zamanda heyecan verici günlerdir. Çiftlerin bir ömrü paylaşacakları yolculuklarının ilk adımları olan kına haftasının gelmesi ile kına gelenekleri başlamış olur.

Anadolu’nun kına gelenekleri arasında bir hafta önceden çeyiz serme vardır. Bu aynı zamanda kına gecesi için ilk adımdır. Bu adet gelinin evi için yaptığı çeyiz alışverişinin tamamının düğün gününe kadar bir müze tarzında sergilenmesidir. Çeyiz annelerin kız çocukları doğar doğmaz hazırlamaya başladıkları ve en çok önem verdikleri konunun başında gelir. Erkek tarafı çeyiz çıkartma gününde davul ve zurna ile gelerek çeyizi çiftlerin yaşayacakları yeni eve çıkartır.

Etimesgut Kına Organizasyon için yerinizi ayırtın açıkta kalmayın. Etimesgut Kına Organizasyonu o gün orada olsun. Etimesgut Kına Organizasyon Paketleri geniş içeriği ile sizleri bekliyor. Etimesgut Kına Organizasyon Fiyatları 900 Tl den başlamaktadır. Etimesgut Kına Gecesi Organizasyonu sektörünün lider markasıdır. Hemen arayarak bu eşsiz dünyaya adımınızı atın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?