0543 402 94 97
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

ESRANIN GELİN ÇIKARTMASI

22 Ağustos 2017
325 kez görüntülendi
ESRANIN GELİN ÇIKARTMASI

Merhaba! Bugün Keçiören – Aktepe de Esra ve Güven çiftinin gelin alma törenlerini gerçekleştirdik. Çiftimizin mutluluğuna bizzat şahitlik ettik. Gelin Çıkartma Töreni için Güven bey bizden profesyonel davul zurna kiralama hizmeti satın almıştı. Bize verdiği gün ve saatte hatta yarım saat önce adrese ulaştık. Daha kendileri bile gelmemişti. Telefonla arayıp geldiğimizi bildirdik. Düğün konvoyunun birazdan gelinin evinde olacağının bilgisini verdi. Heyecanı sesine yansıyordu.

Az sonra gelin arabası ve beraberinde ki konvoy kız evinin önüne ulaştı. Davul Zurna o an çalmaya başladı. Davul zurna en güzel gelin alma havalarını çalıyor, kalabalık az sonra yaşayacağı duygusal anlar için şimdiden duygulanıyordu. Sonra kapıda bir ara halay çekildi. Eeeee böyle işte bu günler! Gurur, hüzün, mutluluk hepsi bir arada yaşanıyordu.

Aile büyükleri önde davul zurna arkada hep birlikte Esra’nın evine çıktık. Esra ailesinin elini öpüp helallik isterken bizde ağladık. Sonra damat bey ile Esra’nın kardeşi çetin bir kapı açma pazarlığına giriştiler. Damat bey için bizde elimizden geleni yaptık. Eeee biz hem erkek, hemde kız tarafıydık 🙂

Damat Bey, Gelin Hanımı koluna alarak yavaş yavaş arkasındaki lerle aşağı indi. Düğün salonuna misafirlerimizi uğurlamadan bir kez daha davul zurna eşliğinde oyun havaları oynadık. Düğün salonuna gelemeyecek kadar yoğun olduğumuz için biz damat bey ve gelin hanımın hediyesini oracıkta taktim ettik.

Herkes bundan sonra her düğüne bizi çağıracaklarını, ne kadar ustaca çaldığımızı söyledi. Sıcacık bir aile ortamıydı. Biz sadece bu güzel insanlar ile iletişimimizin kopmamasına sevindik o an. Bir kez daha dost kazanmanın bize verdiği sevinç ile çifte mutluluklar, aile büyüklerine hayırlı olsun dedik. Canerin sünnet düğününe 1 saat kalmıştı. Firmamız bize programlardan en az yarım saat önce adreslerde olun diye talimat verdiği için hiç beklemeden tekrar yola çıktık.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?