0543 402 94 97
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

BÜŞRANIN KINASI – ALTINPARK

10 Aralık 2017
404 kez görüntülendi
BÜŞRANIN KINASI – ALTINPARK

BÜŞRA GELİNİN KINA GECESİ

Ankara Kına Organizasyonu ile Büşra gelinimizin kınasını Ekim ayında Keçiören – Altınpark (İkizler Cafe’de) yaptık. Büşra ile tanıştığımız günden beri kına gecesinin eğlenceli geçmesi için sürekli fikir alışverişlerinde bulunduk. Özellikle kına haftası yaptığımız çalışmalarla Büşra’nın kınasını herkes açısından unutulmaz kıldık. Gerek gelin çıkışı, gerekse mekan süslemesi ile daha ilk dakikalardan gecenin nasıl geçeceği belli oluyordu. Büşra için hazırladığımız konsepte neler yoktu ki!

4 Kişilik nedime ve dans ekibimizden, uzman fotoğrafçımız ve organizasyon liderimiz ile birlikte o gün orada her şeyin mükemmel geçmesi için uğraştık. Büşra gelin konfeti ve volkan eşliğinde tam bir görsel şölen ile arkasında nedime ekibimiz olmak kaydıyla salona girdi. Giriş esnasında ‘Haydi kızlar kalkın göbek atmaya oynamanın geldi vakti saati’ adlı parça çalıyordu. En önde ki nedime kızımızda ve en arkadaki nedime kızımızın elinde davullar vardı. Davulda şarkıya büyük bir ahenk ile eşlik ediyor Büşra davetlilerin alkışları arasında piste doğru ilerliyordu.

Piste gelindiğinde birden ‘Güzeller içinden bir seni seçtim’ adlı şarkı çalmaya başladı. İki nedime kız eşliğinde bu kez damat bey salona giriş yapıyordu. Aynı şa şa ve gösterişle davetlilerin tempolu alkışları eşliğinde salona giren damat bey pisin ortasında bekleyen Büşra hanıma ceketinin içinden bir gül çıkartıp verdi. Bütün bu kurgu Başkent Organizasyon tarafından hazırlandı. Çiftimiz dans müziğinin arkasından misafirleri ile birlikte çalınan oyun havalarına eşlik etmeye başladı.

Gecenin ilerleyen saatlerinde gökkuşağı oyunumuz (Rengarenk Kemer Show) sahne aldı. Gelin hanım gökkuşağı kemerini giyindi ve bütün davetliler kuşaktan bir parça tutarak kendisine eşlik ettiler. Bu esnada ‘Demet Akalın – Evli – Mutlu – Çocuklu’ adlı şarkısı çalıyordu. Gece boyunca profesyonel fotoğrafçımız Merve hanım boş durmayarak çiftimizin ve ailesinin anlarını ölümsüzleştiriyor, arka arkaya patlayan denklaşörler unutulmayacak hatıralar arasında yerlerini almaya başlıyordu.

Gökkuşağı Showdan sonra davetliler tekrar oyun havaları ile kendilerinden geçmeye başladılar. Ekibimiz paket dahilinde getirdiği Shakira kemerleri, nedime bilekleri, taçlar, konuşma balonları gibi bir çok ayrıntıyı çok daha önceden davetlilere dağıtmıştı. Ankara Davul Zurna tamda bu anda sahneye harika bir giriş yaptı. Çaldığı harika havalarla çifte telli yerini halaya bıraktı. Kendi içlerinde bir kaç kere dönen halay o kadar renkli görüntülerin oluşmasını sağladı ki oturanlarda dayanamıyor sürekli halaya yeni kişiler ekleniyordu.

Sıra kına yakma merasimine gelmişti ve eğlence yerini hüzünlü dakikalara bırakmıştı. Nedime ekibimiz gelin hanımı kına için hazırlarken bayan dj kına için çalacak olan müzik arşivini çoktan ayarlamıştı. ‘Oy gelin gelin gelin’ şarkısı ile kına yakılmak üzere gelin hanım tekrar salona döndü. Kına için getirdiğimiz arkadaş kaftanları ile gelin hanımın yakınları ambiyansı tam olarak tamamlıyordu.

Kına merasiminin hemen arkasından ‘Testi Kırma Oyunu‘ sahnelendi. Bu oyun o kadar eğlenceliydi ki herkes cep telefonlarına sarılmış video alıyordu. Aman Allahım! İzleyen kimsenin kayıtsız kalamayacağı rüya gibi bir kına gecesine tanık oluyordu o gece orada bulunan herkes. ‘Oh ya oh ya oldum ya, sonunda gelin oldum ya’ adlı şarkı eşliğinde gelin hanım damat bey sandalyede oturur vaziyette iken defalarca kendi ekseni etrafında döndü. En son turda testiyi belirlenen yere atarak kırdı. Testinin içinde nohut, buğday, şeker gibi bereketi simgeleyici maddeler bulunmaktaydı.

Ankara Kına Organizasyonu kına dans ekibi tam 3 kere sahne aldı. Sahnede ‘Erik dalı gevrektir’ adı oyun ve ‘Rakkas’ oynandı. Kendi kareografileri ile birde roman havası oynayan Kına Dans Ekibi o gün Başkentin en güzel kına organizasyonuna imza attı. Çiftimiz bize defalarca teşekkür etti. Davetliler hayatları boyunca katıldıkları en güzel programın bizim programımız olduğunu belirtti. Bizde Büşra ve Gökhan çiftine bir ömür boyu mutluluklar diliyor, hayatlarının en özel günü için bizi tercih ettikleri için bir kez daha teşekkür ediyoruz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?