0543 402 94 97
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

BURDUR YÖRESİ DAVUL ZURNA

24 Ağustos 2017
311 kez görüntülendi
BURDUR YÖRESİ DAVUL ZURNA

BURDUR YÖRESİ DAVUL ZURNA

Burdur Yöresi Davul Zurna olarak sizlere hizmet vermeye devam ediyoruz. Burdur Yöresi Davul Zurna Kiralama yapmak isteyen herkesi firmamıza bekleriz. Burdur Yöresi Davul Zurna Ekibi yöresinin en ünlü müzik grubudur. Ankara Burdur Yöresi Davul Zurna Kiralama işini de bizden başka yapan hiçbir kurum yada kuruluş yoktur. Burdur Yöresi Davulcuları ile Burdur Yöresi Zurnacıları yöreye ait düğün adetlerini aşağı da anlatacaktır.

Ankara Burdur Yöresi Davul Zurna Kiralama yöreye ait bir takım özel gelenekleri sizlerle paylaşıyor. Burdur Yöresi Düğün Adetleri denilince akla ilk ‘seccade kapma’ yarışı gelir. Gelin evine gelin almak için gelen damada kız tarafı seccadeler verir. Seccadeleri alan damat gençlere doğru atar. Gençler seccadeleri kapmak için birbiri ile yarışır. Seccadeleri yerden almayı başaranlar damada götürür ve bahşişini alır.

Burdur Düğün Yemekleri arasında Burdurun yöresel lezzetlerini bulmak mümkündür. İster oğlan tarafı olsun ister kız tarafı iki tarafta gelen misafirlerini asla aç göndermez. Sofranın biri kurulur biri kalkar. Kimseye sorulmadan yemek getirilir. Burdur misafir ağırlama denilince misafir perverliği ile nam salmış ender memleketimizdir.

Damat gelin alamaya giderken hediyeler ile birlikte gider. Mendil, lokum, leblebi gibi dağıtımlar meşhurdur. İçleri şeker dolu küpler kırılır. Şekerler çocuklara dağıtılır. Damat bey bu esnada bol bol bahşiş dağıtmaktadır. Gelin konvoyu kapıda durunca gelin hanıma arabadan insin diye indirmelik denilen hediyeler verilir.
Burdur Yöresi Davul Zurna Kiralama hizmetleri ise bizim firmamızdan garantili olarak satın alınır. Davetlerinize mutlaka Burdur Yöresi Davul Zurna Ekibi gönderilir. Burdur Yöresi Davul Zurna Kiralama Fiyatlari için asla sizi üzmeyiz. Sizin aklınızda ki rakam bizim için uygundur. Burdur Yöresi Davulcu yöresel kıyafeti ile tek başına kiralanabilir. Burdur Yöresi Zurnacı isterseniz davulun yanında gelebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?