0543 402 94 97
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

BAYBURT YÖRESİ DAVUL ZURNA KİRALAMA

24 Ağustos 2017
347 kez görüntülendi
BAYBURT YÖRESİ DAVUL ZURNA KİRALAMA

BAYBURT YÖRESİ DAVUL ZURNA KİRALAMA

Bayburt Yöresi Davul Zurna olarak karşınızdayız. Bayburt Düğün Davulcusu, Bayburt Davulcuları, Bayburt Yöresi Davul Zurna Kiralama, Bayburt Yöresi Düğün Yemekleri, Bayburt Yöresi Düğün Adetleri, Bayburt Yöresi Davul Zurna Ekibi ile ilgili bilgilerin yer aldığı makalemize hoş geldiniz, şerefler verdiniz.

Bayburt Yöresi Davul Zurna Kiralama, aslen Bayburtlu olan müzisyenlerin tarafınızdan kiralanma işlemidir. Bayburt Yöresi Davul Zurna Ekibi yöre oyun, şarkı, halay, türkülerine hakim olmak zorunda bu anlamda hem sizin hemde davetlilerinizin taleplerini koşulsuz şartsız yerine getirmek zorundadır. Bayburt Düğün Yemekleri diğer yazılarımız da anlattığımız düğün yemek çeşitleri ile aynıdır. Bu sebeple bu konuyu araştıran arkadaşlarımızın aradığını bulabilmeleri için sitemizde kısa bir gezinti yapmaları yeterli olacaktır. Biz daha önemli konulara eğilmenin yerinde bir davranış olacağı kanaatine vardır.

Bayburt Yöresi Düğünler diğer Karadeniz yörelerinde olduğu gibi açık alanda yapılması arzu edilen düğünleridir. Tabi ki sosyal mekanlarda aktivitelerini gerçekleştiren düğün sahipleri de vardır ancak Bayburtlu arkadaşlarımız genellikle açık alan düğünlerini tercih etmektedir. Bu düğünlerin en meşhuru ve herkes tarafından bilineni de köy düğünleridir. Köy düğünlerinde erkek tarafı kendi tarafına, kız tarafı da kendi tarafına evlerinin önünde yemek verir.

Anlaşılan saat te iki tarafta birbirini ziyaret ederek karşı tarafın düğün yemeğinden yer. Bu bölge insanı için nazik bir davranıştır. Yalnız iki tarafta yemek yemek için katılımlarını kalabalık olarak gerçekleştirmez. Karşı tarafı ziyaret edecek kişiler genelde aile büyüklerinden oluşur. Yalnız bu ziyaretlere evlenecek kız yada erkek asla katılmaz.

Bayburt Yöresi Davul Zurna Kiralama ihtiyacınızı anında çözüyoruz. Bayburt Yöresi Davul Zurna Ekibimiz in emsaline kendi memleketinizde bile rastlayamazsınız. Bayburt Yöresel Davulcu sizin için kiralama öncesi canlı bir performans gerçekleştirebilir. Bayburt Yöresel Zurnacı mız Bayburta özel oyun havaları ve türküleri ile davula eşlik eder. Ankara Bayburt Yöresi Davul Zurna Kiralama konusunda çözüm ortağınız Başkent Organizasyon dan başkası değildir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?